Pro Šumperk tak stále žije šance na záchranu, byť je hodně malá. Draci navíc spíše smutní po ztrátě bodu, čtyři minuty před koncem normální hrací doby totiž vedli o gól.

„Svým způsobem jsme ztratili bod, protože čtyři minuty před koncem už jsme to mohli udržet. Ale dělba bodů v normální hrací době byla nakonec za předvedený výkon pro oba týmy zasloužená,“ uvedl Svatopluk Číhal, trenér Šumperku.

„Do první třetiny jsme nastoupili hodně špatně a bojácně. Paradoxem bylo, že jsme tu třetinu vyhráli. Jednu šanci jsme proměnili, ale celou první třetinu jsme hráli úplně jinak než doma s Olomoucí. Když jsme to přežili a po tak špatné třetině jsme vedli, hra se srovnala,“ pokračoval v hodnocení Číhal

Zápas nabídnul obrázek odpovídající důležitosti: více opatrnosti a nervozity než hokejové krásy.

„Oboustranně bylo v utkání hodně chyb. Bylo vidět, že to bylo nervózní utkání. Řekl bych, že oba týmy podaly špatný výkon, oba celky totiž hrály pod tlakem,“ pokračoval v hodnocení utkání Číhal.

Beroun byl v posledním kole dlouhodobé části téměř zachráněn, vedl totiž nad Vrchlabím, to ale patnáct sekund před koncem vyrovnalo a poslalo Medvědy do play out.

„Trochu jsme spoléhali na to, že těch patnáct vteřin od play off zanechalo na domácích stopy,“ přiznal Číhal.

„Hra byla opravdu špatná. Mysleli jsme si, že za ty tři dny jsme se z toho dostali, ale asi zápas ve Vrchlabí zanechal na hráčích stopy. Jednak se hráči hodně vydali a pak ta psychika. Nebylo to dnes prostě ono. A bylo to utkání se stejnou důležitostí. Hráčům jsme to říkali, oni si to říkali mezi sebou, uvědomovali si to, ale bohužel,“ konstatoval berounský kouč Karel Najman.

Ovšem podobný smolný závěr absolvovali nyní v prvním duelu play out i Draci, už sahali po vítězství, když čtyři minuty před koncem nechali soupeře srovnat.

„Druhý gól jsme nemuseli inkasovat. Bylo to po chybě druhé trojky, kterou jsem chtěl stáhnout, ale zpozdil jsem se o jedno střídání,“ přiznal Číhal.

Beroun má s play out bohaté zkušenosti, skupinu o udržení hraje třetí sezonu po sobě a pokaždé první zápas prohrál.

„Je to asi místní kolorit. Vloni jsme doma první utkání play out prohráli, předloni to bylo podobné,“ pousmál se Najman.

Berounské čeká v sobotu utkání na ledě Chrudimi. „Na zápas v Chrudimi se musíme nabudit a jít do něj s čistou hlavou. Hlavně by se měla ukázat síla mančaftu a síla party, protože takovéto utkání se hraje úplně jinak, než co jsme dneska předvedli. Tady nejde ani tak o hokej, ale každý se musí obětovat,“ míní Najman.

Reportáž z utkání Beroun vs. Šumperk ZDE