Draci ve čtvrtečním domácím souboji s Hodonínem třikrát inkasovali ve vlastní přesilovce.

„Něco takového jsem od dorostu nezažil. Je to až úsměvné,“ kroutil hlavou pětadvacetiletý útočník Králík.

Šumperský tým tak s druhým celkem tabulky východní skupiny druhé ligy padl vysoko 1:6.

Už v 7. minutě jste otevřel skóre souboje s Hodonínem a s Draky to vypadalo dobře. Co se ale stalo potom?
Dostali jsme tři góly ve vlastní přesilovce, což se málokdy vidí. Dva góly jsme dostali během jedné přesilovky a to nás úplně položilo. Pak už to každý chtěl vzít na sebe a už to prostě nešlo. Ve třetí třetině jsme dostali další dva góly. Zápas na začátku roku se nám vůbec nepovedl, připravovali jsme se na něj, ale to se prostě někdy stane. Že ale zrovna na začátek roku, před domácími diváky a ještě v zápase o první místo a o šest bodů? Moc si to zkrátka nesedlo…

Pamatujete zápas, ve kterém by váš tým třikrát inkasoval v přesilových hrách?
Nic takového si nepamatuji. Tři góly v přesilovkách jsme dostali možná za půl sezony. Tři v jednom zápase jsem opravdu od dorostu nezažil. Je to až úsměvné.

Kde hledat příčiny? Byla to nekoncentrovanost?
Já ten důvod do teď nevím, kdybychom to věděli, tak to nedopustíme. Obránci chtěli střílet a trefili prvního hráče, to se stalo ve dvou případech. Hrálo se s druhým obráncem před brankou, tak to bylo možná i tím, že se pak asi neměl kdo vrátit. Asi přesilovky budeme muset hrát jinak.


Předchozí domácí zápasy jste zvládali. Mrzí to o to víc, že zrovna s druhým Hodonínem přišel takový debakl?
Určitě, mohli jsme jim v tabulce utéct už na jedenáct bodů a mohli jsme mít už velkou rezervu. Takhle to bude asi napínavé až do konce základní části.

Udržet první místo je váš jasný cíl?
Ano, play-off se pak hraje do kříže a chytit čtvrtý tým z druhé skupiny by bylo příjemné. Byl by rozdíl, kdyby se povedlo udržet první místo a začínali bychom doma s Pískem, než hrát s Moravskými Budějovicemi, či Havlíčkovým Brodem. Cíl je udržet vedení v tabulce, ale bude to asi těžké.

V sobotu vás prověří právě Havlíčkův Brod. Doma jste jej porazili divokým skóre 8:6, očekáváte na jejich ledě další přestřelku?
No to nevím, chystáme se tam hrát spíš z obrany potom, co jsme předvedli teď v domácím zápase. Určitě ale chceme vyhrát, napravit ten domácí zápas a vzít si ty tři ztracené body zpátky. Neočekávám ale, že by to byla taková přestřelka, jako v domácím souboji.

Draci Šumperk - SHK Hodonín 1:6 (1:1, 0:3, 0:2)

Branky a nahrávky: 7. Králík (Hroch, Sedlák) - 11. Jurča, 34. Matula (Růžička), 36. Charvát (Jurča), 38. Franek (Sedlák, Matějka), 44. Mikéska (Matula, Růžička), 59. Matějka (Sedlák, Franek). Rozhodčí: Cabák - Rychlý, Bartoň. Vyloučení: 4:8. Využití: 0:2. V oslabení: 0:3. Diváci: 855.
Šumperk: O. Haloda (38. Polívka) - Tolokonnikov, Gewiese, Drtil, M. Haloda, Řezáč, Sedlák - Pokorný, Romančík, Hroch, Vachutka, Ďurač, Urban, Plášek, Králík, Antonov, Čuřík, Vorobjev, Ostřanský, Šíp. Trenér: Jozef Zavadil.