Ze druhé ligy se v této sezoně nesestupuje, a tak si Hanáci mohou dovolit zkoušet nové hráče na další ročník.

Uničovští hokejisté jsou po 31 odehraných zápasech devátí a na poslední příčku zajišťující play-off ztrácí pouhé dva body. Vedení klubu se však rozhodlo šetřit a pustilo hráče s nejlepšími smlouvami.

„Sezonu dohrajeme s juniory z Olomouce a Šumperka podle dohody. Čtyři až pět hráčů pouštíme. Pro nás je lepší šetřit,“ vyzdvihl hlavní důvod majitel klubu Tomáš Sršeň.

Z Uničova by tak měli odejít obránci Pavlas, Holík nebo útočník Komínek.

„Konkrétní jména ještě ale zatím říkat nebudu. Oslovili jsme některé kluby a nabídli jim hráče,“ uvedl Sršeň.

Uničovští hokejisté se sice neustále pohybovali na hraně postupu do play-off, několikrát však dostali od soupeřů pořádně naloženo. Poslední dva venkovní zápasy skončily debaklem, když Hanáci prohráli ve Vsetíně 3:9 a v Orlové 1:9.

Vedení klubu se nyní rozhodlo šetřit a zkoušet hráče na další sezonu.

„Chceme dát hlavně příležitost juniorům. Uničov je navíc malé město a moc firem, které by prosperovaly, tady není. Hokej ve městě ale chceme udržet,“ ujišťuje Sršeň.

Zároveň přiznal, že ho letošní sezona zklamala.

„V prvním roce jsme se chtěli zachránit, což se povedlo. Pak jsme postoupili do play-off. Letos se ale nedaří a polovina hokejistů si přijde jen zahrát,“ kritizoval Sršeň špatný přístup.

„Každý rok se nedá stavět nové mužstvo. Chceme pracovat se svými hráči a pět největších opor dokoupit,“ má Sršeň jasnou představu.

Vlastní juniorský tým byl přitom nedávno rozpuštěn.

„Už jsem to chtěl udělat po letní přípravě, ale kolegové z vedení týmu dali šanci. Nemělo to smysl. Šest hráčů jsme vzali do áčka a tým byl rozpuštěn,“ řekl Sršeň.