Uničovští hokejisté na jaře v baráži prohráli se Šternberkem a vedení klubu se nechalo slyšet, že začne stavět tým s dlouhodobou perspektivou.

„Chceme najít mladé kluky, co budou chtít hrát a bojovat za Uničov. Ve dvou předchozích sezonách se sázka na žoldáky nevyplatila,“ vrátil se k záchranářským ročníkům majitel klubu Tomáš Sršeň.

Uničovští hokejisté v dosavadním průběhu porazili Uherský Ostroh 2:1 a Velké Meziříčí 8:2. Naopak těsně prohráli s Kroměříží 5:6 a naposledy s prvním Blanskem 2:3. „Budujeme nový tým a se získanými body jsme spokojeni. Škoda, že jsme ještě nevyhráli doma,“ litoval Sršeň.

Na soupisce týmu figurují především mladí hráči. Ke známějším jménům patří Tomáš Sršeň junior. „Je hráčem HC Uničov, ale momentálně je zraněn,“ vysvětlil Sršeň absenci syna v posledních zápasech.

V kádru už naopak nefiguruje velezkušený obránce Petr Pavlas.

„Nemyslím si, že by se vrátil. Ale vše záleží na domluvě s trenérem Palinkem,“ poznamenal šéf klubu.

Žádné konkrétní cíle si hanácký klub pro tuto sezonu nedává. „Chceme hrát důstojnou roli a potěšit fanoušky. Ti jsou nám poměrně věrní, když chodí v podobném počtu jako na druhou ligu. Chtěli bychom je vrátit do hlediště,“ přál si Sršeň.