Soupiska kouče Jozefa Zavadila ještě není zdaleka kompletní. Avšak už teď na ní září zajímavá jména. Kromě navrátilců Karla Pláška a Tomáše Drtila přispěchal na pomoc právě ofenzivně rozdováděný novic.

Rychlá dohoda


Rodák ze slovenské Skalice v uplynulém ročníku oblékal dres Hodonína, kde patřil k trojici nejproduktivnějších hráčů. Za 34 utkání základní části zkompletoval stejný počet kanadských bodů (16+18). Navíc Jen dva hokejisté Drtičů nastříleli více branek. A to ještě pár duelů vynechal. Někoho takového Draci po odchodu snajpra Jiřího Půhoného potřebovali.

„V Hodoníně mi skončila smlouva a je všeobecně známé, že Šumperk má velké ambice na postup do WSM Ligy, po čemž toužím i já. Kontaktoval jsem pana ředitele Velčovského, jestli by o mě neměl zájem. Docela rychle jsme dohodli podmínky, podepsali smlouvu a bylo hotovo,“ přiblížil pětadvacetiletý forvard, jak se zrodil jeho přestup na sever Moravy.

Nabídek obdržel vícero. Lákaly jej například francouzské kluby, přesto padla volba na Šumperk. Roli při rozhodování hrála i rodina, s níž se Romančík v těchto dnech stěhuje do Zlína. Odtud bude pravidelně dojíždět na tréninky a zápasy.

Obránce a odchovanec šumperského hokeje Tomáš Drtil se po ročním působení v Havířově vrací k Drakům.
Navrátilec k Drakům Tomáš Drtil: Klub už ví, co ode mě očekávat

Individuální trénink


„V hokeji se chci stále posouvat vpřed,“ pokračoval muž, jen zvládl i pětačtyřicet duelů ve slovenské extralize. Jak jinak než za odchovaneckou Skalici. „Draci mají pro hokej výborné podmínky, a hlavně dělají vše pro to, aby se uspělo. Postoupit nebude žádný med, ale snad to zvládneme,“ přál si.

Šikovný centr jako jeden z mála absolvoval individuální letní přípravu. K mužstvu se připojí až 30. července, kdy modro-žlutí poprvé vyjedou na led. V kabině jej čeká spousta nových tváří, ale minimálně kouče dobře zná. „Je to Slovák, takže je jasné že vím, o koho jde,“ smál se. „Pan Zavadil je zkušený trenér a těším se na jeho koučing.“

V juniorce řádil


Až ostré bitvy ukážou, jak velkou posilou Michal Romančík bude. Předpoklady pokračovat ve výkonnostním růstu má každopádně solidní. Sezona 2017/2018 pro něj byla statisticky nezdařilejší od přechodu z juniorského do mužského hokeje. Šestnáctkrát jako letos skóroval i o rok dříve, tenkrát ještě ve skalických barvách.

Před prvním angažmá v Česku nastupoval také za Duklu Senica, Topoľčany a Trnavu. Úplně nejraději ale vzpomíná na mládežnická léta ve Skalici. Zejména během období 2012/13 řádil. Tehdy za 44 střetnutí nakupil rovných 70 bodů (28+42). O rok později bilanci téměř zopakoval (26 branek, 36 asistencí). Není divu, že Romančíka brzy povolali do hlavního mužstva.

Jozef Zavadil, Tomáš Sedlák.
Draci potvrdili dalších pět jmen. Kdo je mezi nimi?

Proti Drakům se zranil


„Doufám, že se mi bude u Draků dařit minimálně tak jako loni v Hodoníně. Musím svými výkony přesvědčit trenéra, že do kádru patřím. Teprve pak uvidím, jakou úlohu v týmu dostanu,“ odmítal se talent automaticky pasovat do role tahouna. „Nicméně chci pomáhat svou produktivitou vyhrávat,“ dodal.

Michal Romančík stále živě vzpomíná na vzájemné partie mezi Šumperkem a Hodonínem. Vždyť patřily k tomu nejlepšímu, co mohla druholigová východní skupina loni nabídnout.

„Byly to vždycky vyrovnané zápasy. Draci hráli svůj systém, který plnili. Nedokázali jsme se přes ně prosadit, proto jsme s nimi vypadli v play-off. Na druhou stranu nemám jen dobré vzpomínky, v jednom vzájemném utkání se mi přivodilo zranění. Ale už je to v pohodě,“ uklidňoval.

Od srpna začne slovenský rychlík předvádět hokejový um před zraky šumperských příznivců, s myšlenkami na vzdálenější budoucnost však zůstává zpátky. „Zatím moc neuvažuji, jestli tady zůstanu déle, nebo jestli se později vrátím hrát na Slovensko. Teď jsem v Česku a chci se zde prosadit. Uvidíme, co pak ukáže hokejový život,“ zakončil.

trenér šumperských Draků Jozef Zavadil
Kouč Šumperku Zavadil: Přednost dostanou ti, kteří s týmem makají od začátku