Soupiska kouče Jozefa Zavadila ještě není zdaleka kompletní. Avšak už teď na ní září zajímavá jména. Kromě navrátilců Karla Pláška a Tomáše Drtila přispěchal na pomoc právě ofenzivně rozdováděný novic.

Rychlá dohoda


Rodák ze slovenské Skalice v uplynulém ročníku oblékal dres Hodonína, kde patřil k trojici nejproduktivnějších hráčů. Za 34 utkání základní části zkompletoval stejný počet kanadských bodů (16+18). Navíc Jen dva hokejisté Drtičů nastříleli více branek. A to ještě pár duelů vynechal. Někoho takového Draci po odchodu snajpra Jiřího Půhoného potřebovali.

„V Hodoníně mi skončila smlouva a je všeobecně známé, že Šumperk má velké ambice na postup do WSM Ligy, po čemž toužím i já. Kontaktoval jsem pana ředitele Velčovského, jestli by o mě neměl zájem. Docela rychle jsme dohodli podmínky, podepsali smlouvu a bylo hotovo,“ přiblížil pětadvacetiletý forvard, jak se zrodil jeho přestup na sever Moravy.

Nabídek obdržel vícero. Lákaly jej například francouzské kluby, přesto padla volba na Šumperk. Roli při rozhodování hrála i rodina, s níž se Romančík v těchto dnech stěhuje do Zlína. Odtud bude pravidelně dojíždět na tréninky a zápasy.

Individuální trénink


„V hokeji se chci stále posouvat vpřed,“ pokračoval muž, jen zvládl i pětačtyřicet duelů ve slovenské extralize. Jak jinak než za odchovaneckou Skalici. „Draci mají pro hokej výborné podmínky, a hlavně dělají vše pro to, aby se uspělo. Postoupit nebude žádný med, ale snad to zvládneme,“ přál si.

Šikovný centr jako jeden z mála absolvoval individuální letní přípravu. K mužstvu se připojí až 30. července, kdy modro-žlutí poprvé vyjedou na led. V kabině jej čeká spousta nových tváří, ale minimálně kouče dobře zná. „Je to Slovák, takže je jasné že vím, o koho jde,“ smál se. „Pan Zavadil je zkušený trenér a těším se na jeho koučing.“

V juniorce řádil


Až ostré bitvy ukážou, jak velkou posilou Michal Romančík bude. Předpoklady pokračovat ve výkonnostním růstu má každopádně solidní. Sezona 2017/2018 pro něj byla statisticky nezdařilejší od přechodu z juniorského do mužského hokeje. Šestnáctkrát jako letos skóroval i o rok dříve, tenkrát ještě ve skalických barvách.

Před prvním angažmá v Česku nastupoval také za Duklu Senica, Topoľčany a Trnavu. Úplně nejraději ale vzpomíná na mládežnická léta ve Skalici. Zejména během období 2012/13 řádil. Tehdy za 44 střetnutí nakupil rovných 70 bodů (28+42). O rok později bilanci téměř zopakoval (26 branek, 36 asistencí). Není divu, že Romančíka brzy povolali do hlavního mužstva.

Proti Drakům se zranil


„Doufám, že se mi bude u Draků dařit minimálně tak jako loni v Hodoníně. Musím svými výkony přesvědčit trenéra, že do kádru patřím. Teprve pak uvidím, jakou úlohu v týmu dostanu,“ odmítal se talent automaticky pasovat do role tahouna. „Nicméně chci pomáhat svou produktivitou vyhrávat,“ dodal.

Michal Romančík stále živě vzpomíná na vzájemné partie mezi Šumperkem a Hodonínem. Vždyť patřily k tomu nejlepšímu, co mohla druholigová východní skupina loni nabídnout.

„Byly to vždycky vyrovnané zápasy. Draci hráli svůj systém, který plnili. Nedokázali jsme se přes ně prosadit, proto jsme s nimi vypadli v play-off. Na druhou stranu nemám jen dobré vzpomínky, v jednom vzájemném utkání se mi přivodilo zranění. Ale už je to v pohodě,“ uklidňoval.

Od srpna začne slovenský rychlík předvádět hokejový um před zraky šumperských příznivců, s myšlenkami na vzdálenější budoucnost však zůstává zpátky. „Zatím moc neuvažuji, jestli tady zůstanu déle, nebo jestli se později vrátím hrát na Slovensko. Teď jsem v Česku a chci se zde prosadit. Uvidíme, co pak ukáže hokejový život,“ zakončil.