Ambiciózní Draci tak po předchozí úspěšné sérii již podruhé v řadě padli. Proti Horáckému hokejovému klubu zaspali především první třetinu.

Dlouho to vypadalo, že se hosté nemohou srovnat s malým kluzištěm soupeře a řada rozehrávek končila převážně zakázaným uvolněním. Aktivnější domácí se navíc jako první ujali v 16. minutě díky početní výhodě vedení, které o chvíli později mohli pojistit z brejku při vlastním oslabení.

„Na zdejší parametry ledu jsme se připravovali, jenže přístup a nasazení řady našich hráčů mě tentokrát hodně zklamal. Místo toho, abychom hráli jednoduše a dávali si přihrávky, polovinu úvodní části jsme zatažení ve svém pásmu a jenom se bráníme. Bylo pouze otázkou času, kdy dá soupeř gól,“ láteřil trenér Draků Jiří Režnar, který tak o přestávce byl nucen zamíchat se sestavou.

Potom se herní projev šumperského celku zvedl, opět však chyběl brankový efekt. Hosté se nedokázali prosadit ani z těch nejvyloženějších šancí. Teprve v polovině hry se ujalo nepříliš prudké nahození Vrtíka, jenž překonal jinak vynikajícího Betince v kleci Velmezu.

Pouhých 26 vteřin po zahájení třetího dějství ale domácí znovu vedli, když využili další přesilovku. Šumperk následně stačil Osinou podruhé srovnat krok, jenže svou převahu ve zbytku hry v bodový zisk nepřetavil.

V 58. minutě rozhodl Velmez o svém nečekaném vítězství šťastnou bekhendovou trefou, která rozhodně nebyla z kategorie nechytatelných. V zoufalé snaze o vyrovnání inkasoval Šumperk počtvrté těsně před koncem do prázdné branky při power play.

„Od druhé části jsme protivníka přehrávali, bohužel ne v koncovce. Oba góly nám dali obránci. Naši útočníci pak asi byli někde na dovolené,“ dodal rozhořčeně Režnar.

HHK Velké Meziříčí – Salith Šumperk 4:2 (1:0, 0:1, 3:1)

Branky: 16. Vlašín (Jonáš, Nekvasil), 41. Smejkal (Janda, Bukáček), 58. Kunstmüller (Janda), 60. Jonáš (Kunstmüller) – 32. Vrtík, 43. Osina (Novosad). Vyloučení: 5:4. Využití: 2:0. Rozhodčí: Mech – Blažek, Paulík. Diváci: 300.

Velké Meziříčí: Betinec – Smejkal, Stráňovský, Vlašín, Plch, Macháček, Pálka, Heřmanský – Bukáček, Janda, Bula – Kunstmüller, Nekvasil, Jonáš – Bašnár, Dostál, Sobotka.

Šumperk: Maláč – Osina, Blanár, Vrtík, Holík, Sedlák, Ondráček – Brunec, Hulva, Ambruz – Duba, Meluzín, Vymazal – Stejskal, Novosad, Drábek – Čížek.