V závěru prvního dějství jako první promluvil do skóre duelu domácí Stadion zásluhou Martina Procházky. Ještě před první pauzou však hosté dokázali vývoj zápasu srovnat. V přesilovce se prosadil Tomáš Fořt. To však nebylo od třiadvacetiletého útočníka zdaleka vše.

Uběhly necelé tři minuty druhé třetiny a Šumperk díky střele mladého forvarda otočil nepříznivý vývoj, Draci přitom opět potrestali domácí v přesilovce. Ještě v prostřední části dokázali hostující hokejisté odskočit na rozdíl dvou branek, tentokrát Fořtovi asistoval bek Aleš Holík. Litoměřice se však deset minut před koncem snažily vrátit do hry a pomoct jim k tomu měla pohotová trefa Milana Tomana. Na dostřel se však domácí přiblížili jen na pár okamžiků. Minutu po inkasované brance už slavil Tomáš Fořt hattrick.

Poslední zápis do střelecké listiny si šumperský sniper schoval do litoměřického powerplay. Skončilo tak jedenáct zápasů dlouhé čekání Draků na vítězství v základní hrací době.

HC STADION LITOMĚŘICE SALITH ŠUMPERK 2:5 (1:1, 0:2, 1:2)

Branky a nahrávky: 16. Procházka (Kalla, Toman), 51. Toman (Jank, Kalla) 19. Fořt (Milfait, Drtil), 23. Fořt (Milfait, Vrdlovec), 36. Fořt (Holík, Milfait), 52. Fořt (Milfait), 59. Fořt (Sedlák). Rozhodčí: Schmejkal Podrazil, Bosák. Vyloučení: 5:9, navíc Pavlas, Mikliš (LTM) a Drtil (SUM) 10 minut. Využití: 0:3. Diváci: 720.

Šumperk: Svoboda – Prokop, Holík, Puzič, Sedlák, Gewiese, Drtil, Bažant – Milfait, Vrdlovec, Fořt – Staněk, Plášek, Miškovský – Haas, Hlinka, Brunec – Hroch. Trenér: Milan Mazanec.