„Dnes to byly opravdu šílené nervy. Ale nic jsme nevzdali, šli si za svým a nakonec máme další tři body, což je nejdůležitější,“ oddechl si jeden z hlavních hrdinů po vítězství Draků 6:3.

Samotný duel proti farmě extraligového Třince byl plný zvratů. Šumperk si nejprve vypracoval dvoubrankový náskok, potom však hosté i díky přesilovkám otočili výsledek a po dvou třetinách o gól vedli.

Čtyři zásahy během závěrečného dějství však zajistily domácím hokejistům třetí tříbodovou výhru v řadě.

„Když jsme najednou prohrávali, nebylo to nic příjemného, měli jsme tam několik špatných střídání. Před třetí třetinou jsme si ale v kabině řekli pár věcí, co musíme změnit. A potom ukázali svou vnitřní sílu a ještě se stačili zase nakopnout,“ zářil spokojeností po parádním obratu Daniel Vachutka.

Právě zdejší odchovanec následně v 54. minutě zařídil vítěznou trefu Draků, navíc parádním způsobem.

Přestože byl jeho tým pod tlakem v obranném pásmu, Daniel Vachutka dokázal na modré čáře vypíchnout soupeři kotouč a mezi dvěma obránci ujel do sóla, které zakončil ukázkovým bekhendem pod horní tyč.

„Já jsem tam chtěl hlavně dojet, sebral jsem poslední zbytky sil a rval to dopředu. Ten bekhend mě většinou nezradí,“ prozradil se smíchem šumperský hráč s třiadvacítkou na dresu.

Draci zvládli přetahovanou s Frýdkem-Místkem a potřetí v řadě slaví tříbodové vítězství
FOTO: Dokonalá odveta. Draci v důležitém souboji přetlačili Frýdek-Místek

„Ale zase při nájezdech se mi takové zakončení tolik nedaří, protože gólmani už mě mají přečteného. Přesto jsem byl rozhodnutý takto vystřelit, naštěstí to tentokrát vyšlo,“ dodal s úsměvem ke své trefě na 4:3.

O chvíli později byl navíc také u další úspěšné akce Draků, kdy přenechal puk Roku Macuhovi, jenž přidal definitivní pojistku výsledku, který později slovinský forvard (podle oficiálního zápisu) ještě potvrdil trefou do opuštěné klece při soupeřově power play.

„Je super, že jsme urvali třetí výhru po sobě, protože tabulka je hrozně vyrovnaná a pokud se chceme udržet v klidných vodách, musíme pravidelně bodovat. Teď konečně zase máme nějakou sérii a snad v ní budeme pokračovat,“ přeje si Daniel Vachutka.

V zápase s Frýdkem-Místkem předvedl Šumperk obrovskou bojovnost a srdce, přesto část sobotní výhry jistě patří také divákům.

„Fanoušci nám neskutečně pomohli, klobouk dolů za to, jakou vytvořili atmosféru. Pokud bychom hráli venku, tak nevím, jestli by se nám povedl takový obrat. Ale diváci nás hnali dopředu, byli opravdu tím pomyslným šestým hráčem,“ vysekl poklonu šumperským příznivcům útočník, jenž dříve v Chance lize oblékl také dresy krajských rivalů Prostějova a Přerova.

Sobotní klání s Rysy bylo pro Draky zároveň určitou satisfakcí a odvetou za předchozí vzájemné klání v hale Polárka, kde Šumperk prohospodařil čtyřgólové vedení a odjel s prázdnou.

„Paradoxně i tentokrát jsme ztratili slibný náskok, ale na druhou stranu možná trochu dobře, že jsme prohrávali a museli ještě máknout. Pokud bychom třeba vedli o víc gólů, zase bychom najednou byli všichni v laufu a začali dělat úplně jiné věci, než máme. Dnes jsme však poctivým týmovým výkonem zlomili utkání na svou stranu,“ dodal závěrem spokojeně Daniel Vachutka.