Bývalý kapitán české reprezentační dvacítky se i přesto nadále drží na pátém místě kanadského bodování mezi všemi obránci soutěže. V týmu Grand Rapids Griffins je pak nejproduktivnějším zadákem.

Naposledy vyválčil bývalý Drak se svým mužstvem za oceánem tří výhry a pouze jedinou porážku. Záloha Detroitu neuspěla jen proti Hartfordu, když podlehla 1:3.

Griffins pak porazili Peorii 3:1 (Kindl 0+1), jednoznačně 6:0 Iowu a těsně 2:1 Manchester.

Jakub Kindl má aktuálně na svém kontě ze šestatřiceti odehraných zápasů coby obránce úctyhodných 22 bodů za 5 branek a 17 asistencí. V hodnocení plus/mínus má v současnosti šest záporných bodů.

Na výraznější bodový přísun zatím nadále marně čeká další ze šumperských hokejistů v zámoří Tomáš Pospíšil. Šikovný útočník Chicaga Wolves doposud v letošním ročníku AHL absolvoval 22 střetnutí, ve kterých zaznamenal dva body za jednu branku a jednu přihrávku.

V závěru uplynulého kalendářního roku Pospíšil navíc ani neodehrál dva duely proti Manitobě, v nichž úřadující šampión AHL nejprve vyhrál 6:2 a poté podlehl 1:2 v prodloužení.

Do sestavy se český hokejista znovu vrátil v zápasech proti Rockfordu. Společně se svými spoluhráči ale musel skousnout porážky 2:3 a 4:6.

Miroslav Pergl