Skóre čtvrtečního duelu se měnilo hned po necelých třech minutách hry, když se jako první prosadili domácí hokejisté.

Šumperku se však povedlo během dvaceti vteřin odpovědět a na začátku druhého dějství poté šli hosté do vedení.

V polovině střetnutí však Vítkovice kontrovaly trefou na 2:2. Tento stav následně vydržel až do konce normální hrací doby a muselo se prodlužovat.

V úvodu nastaveného čase nejprve Mladí Draci přečkali oslabení a záhy udeřili. Do samostatného úniku se dostal šumperský Jan Kučera a s přehledem překonal vítkovického gólmana.

Není bez zajímavosti, že Mladým Drakům čelil v domácí kleci Darek Bartošák, který je mladším bratrem současného třineckého a reprezentačního brankáře Patrika Bartošáka.

„Začátek zápasu byl vyrovnaný, nás uklidnil rychlý gól, kterým jsme dokázali srovnat, pak jsme měli výborný nástup do druhé třetiny a šli do vedení, jenže soupeř po pěkné akci při hře čtyři na čtyři dal na dva dva,“ prozradil úvodem trenér dorostu Mladých Draků Radek Kučera.

„V závěru druhé i třetí části nás soupeř přehrával, ale dobře jsme bránili a do větších šancí Vítkovice nepouštěli, podržel nás i gólman. Nakonec jsme uspěli v prodloužení, za dva body jsme nesmírně rádi, s výsledkem můžeme být spokojení,“ dodal Radek Kučera.

HC Vítkovice – HK Mladí Draci Šumperkv2:3 PP (1:1, 1:1, 0:0 – 0:1)

Branky a nahrávky: 3. Puchala (Krejsa, Machů), 32. Krejsa (Machů, Rajčan) – 3. Koutecký (Minařík, Kučera), 23. Haas (Trögner), 62. Kučera.

Šumperk: Ryšavý – Minařík, Koutecký, Kareš, Panáček, Seidenglanz, Blaško, Zavoral – Janech, Kučera, Fibigr – Šucha, Trögner, Burda – Slováček, Diviš, Haas. Trenér: Radek Kučera.