„Jsme hrozně moc rádi, že jsme dnes zvládli pro nás moc důležitý zápas. Po ztrátě dvou bodů s Vyškovem a prohře s Opavou jsme zase potřebovali naplno bodovat. Snažili jsme se tomu podřídit úplně všechno,“ řekl šumperský trenér Tomáš Sedlák pro klubový web Draků.

Velmez měl pomoci zvednout třebíčský útočník David Michalčuk, který se postaral o jediný gólový úspěch domácích.

Zlínští hokejisté (žluté dresy) při oslavách 95. založení klubu nestačili na Přerov 1:2.
Dobrá defenziva a triumf ve Zlíně. Náš výkon se zvedá, věří Mikeska

Šumperk nicméně utkání definitivně zlomil až ve třetí třetině, v níž nasázel soupeři čtyři branky.

„Druhá třetina pak byla z naší strany absolutně strašidelná. Myslím si, že jsme měli obrovské štěstí, že skončila 2:1 pro nás. Do té třetí jsme už ale naskočili zase o něco koncentrovaněji. Dnes musím velmi poděkovat třetí pětce, která hrála perfektní hokej a dala tři branky. Teď jsou pro nás hrozně důležité dva domácí zápasy, které musíme zvládnout,“ řekl Tomáš Sedlák.

Draci jsou v tabulce východní skupiny 2. ligy na sedmém místě. Ve středu přivítají v 18 hodin čtvrtý Nový Jičín a v sobotu v 17.00 třetí Hodonín.

Zdroj: Deník/Miroslav Pergl

Chance liga: Jestřábi Prostějov - Poruba (13.1.2024)
FOTO: Porubský lídr potřetí na kolenou! Jestřábi zůstávají ligovým unikátem

HHK Velké Meziříčí – Draci Pars Šumperk 1:6 (0:1, 1:1, 0:4)

Branky a nahrávky: 28. Michalčuk (Juráň, Trnka) – 14. Vachutka (Müller, Jaroš), 40. Danielčak (Polách, Jarmara), 45. Danielčak, 53. Skopal (Danielčak, Nilsson), 58. J. Horký (Jaroš, P. Kubíček), 59. Polách (Danielčak, Nilsson). Rozhodčí: Škach – Kučera, Jurčík. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 264.

Šumperk: Irgl – Dudycha, Cekr, Rutar, Minařík, P. Kubíček, P. Hohl – Vachutka, Müller, Jaroš – Scheuter, Šišolák, J. Horký – Danielčak, Nilsson, Skopal – Polách. Trenér: Sedlák.