Zpátky na severní Moravu míří čtyřiačtyřicetiletý útočník Karel Plášek, který už v Šumperku pět ročníků působil.

Těžko budete v druholigových vodách hledat někoho s podobnými zkušenostmi.

Karel Plášek odkroutil 12 extraligových sezon za Znojmo, ještě předtím hájil v české nejvyšší soutěži barvy Pardubic.

Roku 2011 zamířil po odchodu z jihu Moravy do Šumperku, aby poslední dvě léta strávil v Přerově, kde s hokejem začínal. Teď je ale zpátky, opět připraven pomoci Drakům.

Vedení klubu s informací o jeho příchodu vyrukovalo poslední dubnový den na oficiálních stránkách. Zlínský rodák souhlasil s hostováním do konce období 2018/2019, tudíž by měl modro-žlutým pomáhat pravidelně až do příštího jara.

Přestože se Plášek s jistotou zařadí mezi služěbně i věkově nejstarší hráče soutěže, rozhodně nepatří do starého železa.

Ve WSM Lize, plné mladých hokejových pušek, naposledy nezaostával a patřil k nejproduktivnějším mužům Zubrů. Navíc stíhal i rychlostně.

Bude atakovat třístovku

V utkáních play-off sice zůstal na nule, avšak během základní části posbíral 15 kanadských bodů za 5 branek a 10 nahrávek. Největší potešení mu každopádně přineslo něco jiného než osobní statistiky.

Na začátku letošního kalendářního roku nastoupil v jednom týmu se stejnojmenným sedmnáctiletým synem. Ten mimochodem v minulých dnech reprezentoval Česko na mistrovství světa osmnáctiletých. Kráčí ve šlépějích svého otce.

Karel Plášek nosil šumperský trikot mezi léty 2011 až 2016, stihl za Draky odehrát 280 utkání. Všechny přitom ještě v době působení klubu pod hlavičkou druhé nejvyšší ligy. Je jasné, že brzy přidá na severní Moravě další starty. A pakliže zůstane zdravý, překlene i magickou hranici 300 duelů s drakem na prsou. To vše ve věku, kdy by jiní dávno věšeli brusle na hřebík.

Ředitel Draků Šumperk Vladimír Velčovský v nedávném rozhovoru prozradil, že čtvrtině dosavadního kádru neprodlouží smlouvu a chystá částečný průvan kabiny.

Pláškův příchod je prvním dílkem k doplnění pomyslné skládačky. Spolupráci už dříve prodloužil ostřílený slovenský kouč Jozef Zavadil.