Napodobili tak své starší kolegy z juniorky, jenž o den dříve uspěli na ledě brněnské Techniky.

Úvodní zápas dorostu se pak hrál netradičně na čtyři čtvrtiny po dvaceti minutách, aby obě strany měli dostatek prostoru protočit mezi mantinely široký kádr hráčů.

„Měli jsme hlavně zájem, aby si zahráli všichni kluci na soupisce a my je tak mohli vidět v zápasovém rytmu,“ řekl úvodem Deníku trenér šumperského dorostu Radek Kučera.

„Výhra určitě potěší, ale konečný výsledek není v této fázi důležitý, byl to teprve první zápas přípravy. Každopádně máme před sebou ještě hodně práce, na začátek tam bylo plno chyb,“ dodal Radek Kučera.

Domácí hokejisté se v utkání prosadili jako první, když udeřili při vlastním oslabení a ještě do konce úvodní dvacetiminutovky přidali z rychlého brejku druhou trefu.

Na začátku druhé čtvrtiny Valaši snížili na rozdíl gólu, ve zbytku hry však již šumperští gólmani další kotouč za svá záda nepustili.

Naopak ve třetí části Mladí Draci Šumperk dalšími dvěma zásahy upravili výsledek do konečné podoby, když se nejprve trefili ze samostatného úniku a podruhé zakončovali po pěkné kombinaci do zcela odkryté vsetínské klece.

HK Mladí Draci Šumperk – VHK ROBE Vsetín 4:1 (2:0, 0:1, 2:0, 0:0)

Branky Šumperku: Šucha, Tomeš, Peškar, Seidenglanz.

Šumperk: Valenta (Ondráček) – D. Cekr, Seidenglanz, Kolář, Bařica, Verner, Peškar, Slabý, Slováček, Kapsia, Juřík, Krňávek, Jarmara, Zavoral, T. Cekr, Netolický, Lichner, Tomeš, Čunát, Panáček, Novák, Haas, Šucha, Compel. Trenér: Radek Kučera.