Z dosavadních pěti vzájemných duelů uspěli již počtvrté a v průběžné tabulce východní skupiny se druhým Jihomoravanům přiblížili na rozdíl čtyř bodů.

Hned od začátku zápasu byl k vidění svižný hokej ve vysokém tempu, leč dlouho se hrálo bez výraznějších šancí. Až v 10. minutě provětral tvrdou ranou lapačku hodonínského brankáře Kotvana veterán domácí sestavy Zdeněk Novosad.

Následně měli Draci výhodu přes minutu trvající přesilovky pět na tři, kterou bleskově využil obránce Jakub Schejbal. V pokračující klasické přesilovce pak chytil gólman Drtičů tutovku Danielu Vachutkovi.

Druhou šumperskou trefu přidal již při hře pět na pět z prostoru mezi kruhy Lubomír Kovařík. Také Hodonín využil svou výhodu jednoho muže v poli a na 2:1 snižoval od modré čáry Jakub Kužílek.

Prostřední část odstartovali aktivněji Drtiči se snahou o vyrovnání, později hra se přelévala z jedné strany na druhou a k vidění byla řada šancí na obou stranách, k tomu se na ledě řádně přiostřilo a oba soupeři si rozhodně nic nedarovali.

V polovině utkání Šumperk z přečíslení dva na jednoho odskočil do dvoubrankového trháku, když přesně zakončoval Milan Ostřanský, aby o chvíli později ze skrumáže v brankovišti navýšil vedení Draků Tomáš Sedlák.

Definitivně mohl dostat hosty do kolen Radek Fischer, jenže za stavu 4:1 neproměnil trestné střílení, poté ještě Kovařík nastřelil tyč hodonínské svatyně.

Ani za nepříznivého stavu se přesto Drtiči nevzdali, ve třetí části měli jednoznačně navrch a ve 47. minutě se zaslouženě dočkali snížení z hole Matěje Charváta.

Jejich další aktivitu však přibrzdila tři vyloučení v řadě, z poslední výhody navíc Draci pojistili vítězství, když dělovkou propálil Kotvana Jiří Půhoný.

Poslední slovo přesto patřilo Hodonínu a třicet vteřin před koncem uzavřel výsledek do konečné podoby kapitán hostů Petr Peš, jenž zakončoval kličkou do odkryté klece.

„Každý zápas proti Hodonínu je nesmírně těžký, je to soupeř, který má výborný útok, mají důraz do brány, což nám dělá problémy, ale dnes jsme se s tím dokázali vypořádat,“ prozradil po zápase lodivod Draků Pavel Hulva.

„Utkání jsme mohli rozhodnout i dříve, ale promarnili jsme šance odskočit na 3:0 a později na 5:1, když jsme zahrávali trestné střílení. Hodonín u nás potvrdil pověst kvalitního týmu, který se v žádné situaci nevzdává, byl to boj až do konce. Z obou stran se hrál útočný hokej, zápas se musel divákům určitě líbit,“ doplnil Pavel Hulva.

Draci Šumperk – SHK Hodonín 5:3 (2:1, 2:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 13. Schejbal (Ďurkáč, Vymazal), 15. Kovařík (Vymazal, Schejbal), 31. Ostřanský (Lehečka, Ďurkáč), 38. T. Sedlák (Půhoný, Vachutka), 57. Půhoný (Vachutka, Vymazal) - 18. Kužílek (Kadlec, Peš), 47. Charvát (Kužílek, Kadlec), 60. Peš (Matula, Sajdl). Rozhodčí: Velčovský - Novotný, Bubela. Vyloučení: 9:12. Využití: 2:1. Diváci: 982.

Šumperk: Lakosil – T. Sedlák, Řezáč, Schejbal, Gewiese, Šťáva, Ďurkáč, Bažant – Vachutka, Cink, Půhoný - Kovařík, Vymazal, Králík – Fischer, Lehečka, Ostřanský – Hroch, Novosad, Müller. Trenér: Pavel Hulva.

Hodonín: Kotvan – Mojžíš, J. Sedlák, Hladiš, M. Haloda, Kužílek, Žabčík – Kuba, Peš, Matula – Hložánek, Matějka, Hajný – Kadlec, Charvát, Jurča – Vrána, Vaněk, Sajdl. Trenér: Roman Čechmánek.