Dvakrát v letošní sezoně uštědřili Draci na vlastním ledě tomuto protivníkovi debakl, na třetí pokus však v nejméně vhodnou chvíli narazili, jediný vstřelený gól na úspěch stačit nemohl.

Hosté tentokrát předvedli kompaktní a zkušený výkon, při hře pět na pět byli lepší, k tomu přidali nesmírnou obětavost, to vše podpořeno pozorným výkonem gólmana Plška, který hosty výrazně podržel především během řady oslabení.
Právě početní výhody pak byly pro domácí hokejisty v sobotním duelu kamenem úrazu, hned dvakrát totiž hrál Šumperk pět na tři, jednou měl k dispozici i pětiminutovou přesilovku, střelecky se však neprosadil.

Úvodní dějství následně skončilo bez branek, zkraje druhé třetiny pak poprvé udeřili Bobři, když Václav Studený se nenechal odstavit od kotouče, projel až do útočného pásma, kde naservíroval puk Josefovi Fojtíkovi, pro kterého nebyl problém trefit odkrytou klec.

ČTĚTE TAKÉ: Hnilička s Procházkou hráli hokej s dětmi. Podpořili stavbu zimáku

Nutno dodat, že úspěšné akci hostů předcházela ještě v závěru úvodní dvacetiminutovky právě promarněná dvojnásobná přesilovka Draků.

Podobná situace se opakovala i při druhé trefě Valachů. Těsně za polovinou utkání vyfasoval Miroslav Mikel pět minut a trest do konce zápasu po tvrdém ataku na Michala Vymazala.

Zkušený domácí forvard následně opustil ledovou plochu za pomoci spoluhráčů a zdravotníka, později se ale naštěstí dokázal vrátit zpátky do hry.

Dlouhou výhodu sice sehrál Šumperk aktivně, leč gólu se nedočkal, aby záhy opět udeřilo na druhé straně. Z protiútoku hosté dokonale rozebrali defenzivu soupeře, když na konci povedené akce byl hrající manažer Bobrů Petr Dvořák – 0:2.
Na začátku třetí části mohl snížit Daniel Vachutka, jenž našel mezeru mezi Plškovými betony, na chvíli volný kotouč před prázdnou brankou však obrana hostů odklidila do bezpečí.

Teprve ve 47. minutě se konečně domácí dočkali snížení, při hře čtyři na čtyři zamířil přesně do šibenice Tomáš Sedlák a drama bylo na světě.

ČTĚTE TAKÉ: Fotbalisté Mohelnice v přípravě porazili Ústí nad Orlicí

Záhy navíc hráli Draci téměř minutu a půl přesilovku pět na tři, tato situace potom přinesla moment, o němž se bude asi ještě hodně dlouho diskutovat.

Při výhodě dvou mužů v poli svírali domácí svého soupeře a po jedné ze střel hlavní rozhodčí ukázal na bránu. Draci se začali radovat z vyrovnání, což doslova rozběsnilo nejen hráče Valmezu, ale i jejich příznivce a v hledišti se rozhořela solidní mela, kterou musela zkrotit policie.

Tábor hostů reklamoval, že kotouč vůbec nepřešel brankovou čáru. Sudí nakonec po konzultaci s brankovou rozhodčí gól negól odvolal a pokračovalo se za těsného stavu 1:2.

Poslední možnost zvrátit nepříznivý stav promrhal Šumperk v 57. minutě, kdy měl již poněkolikáté možnost přesilovky, jenže následné dva domácí fauly daly sbohem dalším nadějím. Nic na výsledku nezměnila ani závěrečná krátká hra Draků bez brankáře.

Draci Šumperk - HC Bobři Valašské Meziříčí 1:2 (0:0, 0:2, 1:0) 

Branky a nahrávky: 47. Sedlák (Vachutka, Vymazal) - 23. Fojtík (Studený, Žabčík), 39. Dvořák (Báchor, Dalajka). Rozhodčí: Škach - Blaha, Zedník. Vyloučení: 5:8, navíc Mikel (Valašské Meziříčí) 5 minut a osobní trest do konce utkání (faul kolenem), bez využití. Diváci: 950. Stav série: 0:1.

Šumperk: Kůdela - Adam, Sedlák, Řezáč, Fišera, Janota, Drtil, Ďurkáč - Ostřanský, Vymazal, Vachutka - Sedláček, Králík, Novosad - Langr, Hroch, Fischer. Trenér: Aleš Flašar.

Valašské Meziříčí: Plšek - Hladiš, Báchor, Mikel, Žabčík, Hajda, Nedbálek, Martin Varga – Kývala, Dvořák, Brunec – Andris, Studený, Fojtík – Pořický, Miroslav Varga, Martiník - Dalajka, Hlaváč, D. Varga. Trenér: Roman Čechmánek.