Šikovného forvarda si jistě šumperští fanoušci pamatují z doby, kdy ještě s dorosteneckým košíkem na obličeji ničil v prostějovském dresu jednoho druholigového soupeře za druhým (Prostějov tehdy v roce 2005 postoupil do 1. ligy), ale i z loňské sezony, kdy nastupoval proti Drakům v 1. lize coby Jestřáb.

Loňské zápasy skupiny play-out mezi Šumperkem a Prostějovem bývaly pořádně vyhecované. Pamatujete si ještě na to?
To tedy ano. Šumperk byl poslední, my s šancí na záchranu, ale vždycky jsme to nějak podcenili, nějak nezvládli a snad ani jednou jsme se Šumperkem nevyhráli.

To jste si asi nepomyslel, že za krátký čas budete patřit Šumperku…
V tu chvíli určitě ne. V létě mi volal Radek Kučera a ptal se mě, jestli bych neměl zájem hrát za Šumperk. Měl jsem sice nějaké nabídky z první ligy, ale líbilo se mi, že mají v Šumperku ambice postoupit a také je to blízko domů, do Olomouce.

A neměl jste nějakou averzi jít do Šumperku po těch zápasech v 1. lize?
To ne, tak to ve sportu nechodí. To je minulost, tou se žádný hokejista neobírá. Já jsem naopak teď moc rád, že jsem vzal šumperské angažmá.

Proč?
Když pominu dobré podmínky, tak kvůli spoluhráčům. V týmu není ani jeden, se kterým bych nevyšel. Je tady vážně skvělá parta, o čemž hodně hokej je. Nestačí jenom mít v kádru dobré hráče. Je to i třeba o tom zajít na pivko, nebo že se dělá sranda v kabině.

Kdo je největší srandista mezi Draky?
To je jasný, Zdeňa Novosad, ten pořád něco vyvádí.

Vy jste do Šumperku přišel s vizitkou kanonýra, ale dlouho jste gól nedal, až v neděli proti Prostějovu. Víte, jak dlouho, pokud nepočítáme nedělní derby s Prostějovem?
Dlouho, snad od té doby, co přišel k týmu pan trenér Režnar, přesně ale nevím.

Naposledy v 15. kole 2. listopadu v utkání s Břeclaví 7:0. Dal jste dva góly a jednu nahrávku. Měl jste někdy tak dlouhý střelecký půst?
To určitě nikdy.

Štvalo vás to?
Ani ne, protože tým vyhrává, daří se nám a tak to člověk v takové situaci moc neřeší. Navíc, já si vůbec nevedu statistiky, kolik mám gólů nebo bodů, takže jsem to opravdu moc neřešil. Akorát kluci si ze mě utahovali v kabině. Hlavně Novosad.

Co říkal?
Nejvíce řečí měl, když jsme jeli po Vánocích hrát exhibici do Chocně, že tam dá gól každý…

…ale vy ho nedal!
Nedal, no.

Vážně vás to netrápilo?
Ne, ale je pravda, že jsem poslední zápasy více střílel, že jsem se hodně snažil dát gól.

Hrajete v Šumperku 2. ligu, není to na vás nízká soutěž?
Když jsem v létě dumal nad šumperskou nabídkou, tak jsem si říkal, že druhá liga není úplně ta pravá soutěž, ale letos je to hodně kvalitní soutěž. Když jsem ji před lety hrával za Prostějov, zdála se mi snadná, ale letos je zde hodně kvalitních týmů.

Od počátku sezony se o Šumperku hovoří jako o favoritovi na postup, jenže začátek sezony, to bylo veliké trápení. Co se dělo?
My to podcenili. Říkali jsme si, že jsme dobří, že máme hodně natrénováno, jenže každý soupeř se na nás vyhecoval a my to nezvládli. Pak přišla nervozita a už jsme se vezli.

Asi je jasné, že se chcete dostat do finále ligy. Pokud se tak stane, kdo bude podle vás druhým finalistou?
Hodonín.

Jaké jsou cíle Draků v letošní sezoně?
Postoupit do 1. ligy.