Sobotní rozhodující trefu hostů si však zapsal do statistik hned v první sérii nejproduktivnější šumperský hráč Jakub Horký.

Celek z podhůří Jeseníků tedy potřetí v řadě úspěšně zabodoval. Aby se však vyhrabal ze druholigového suterénu a posunul se na důstojnější pozice tabulky východní skupiny, bude muset ještě pořádně zabrat.

Na jih Moravy dorazili Draci opět se značně okleštěnou sestavou, pouze se šestnácti hokejisty do pole, přičemž úzký kádr tentokrát doplnili teprve sedmnáctiletý obránce Matyáš Jarmara a o rok mladší útočník Lukáš Plhal. Pro oba Mladé Draky to byla první konfrontace s mužským hokejem.

Víkendovému souboji dlouho dominovali především oba brankáři a na úvodní změnu skóre se čekalo až téměř do poloviny zápasu, ve kterém všechny góly ze hry padly v průběhu druhé třetiny.

Junioři Mladých Draků Šumperk ve šlágru kola podlehli doma pražské Slavii.
FOTO: Mladí Draci se Slavií neslavili, čtyři góly jim nasázel Sparťan

Šumperk během prostřední části dvakrát stačil bleskově odpovědět na náskok soupeře. Poprvé za pouhých čtrnáct vteřin ostrou ránou z levého kruhu Petr Antoníček, podruhé za necelou minutu Jozef Danielčák.

Stav 2:2 následně vydržel až do závěrečné sirény a muselo se prodlužovat. V nastaveném čase dokonce Vyškov zariskoval a chvíli zkusil hru bez brankáře čtyři na tři, leč výsledek se nezměnil.

Vítězství pro Draky následně zajistili úspěšnými pokusy v penaltovém rozstřelu již výše zmínění střelci Jakub Horký s Ondrejem Šišolákem a znovu tradičně výborný Denis Irgl v bráně, jenž pochytal celkem 46 pokusů soupeře a k tomu i všechny nájezdy.

„Nechci říct, že dva body z Vyškova jsou neočekávané, ale nevozí se úplně jednoduše. Na to, že hrajeme na tři pětky, tak jsme bojovný mančaft, což jsme dneska i ukázali. Zlepšujeme obrannou část, ta se nám s Tomášem Sedlákem líbí, nicméně ta útočná je pořád hodně slabá. Na ní musíme dál a dál pracovat a musíme ji hráčům dostat více do hlavy. Za dva body jsme tedy velmi rádi, ale pořád je obrovský prostor ke zlepšení,“ okomentoval na klubovém webu sobotní zápas trenér Draků Michal Mikeska.

Další střetnutí 2. ligy čeká Draky na domácím ledě, když ve středu 22. listopadu od 18 hodin přivítají celek Opavy.

Hokej Vyškov – Draci Pars Šumperk 2:3sn (0:0, 2:2, 0:0 – 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 27. Vašíček (J. Štefka), 38. Kořenek (J. Štefka, D. Štefka) – 28. Antoníček (Nilsson, P. Hohl), 39. Danielčák (Skopal, Kubíček), rozhodující nájezd Horký. Rozhodčí: Hranoš - Bubela, Bartoň. Vyloučení: 3:5, bez využití. Diváci: 243.

Vyškov: Synek – Hefka, Holemý, Dluhoš, Studený, Mikulík, D. Hohl, Žižka – Lehečka, Kořenek, Vašíček – Janeček, Tomajko, Sebera – J. Štefka, Popelka, Krejčiřík – D. Štefka, Komínek. Trenér: Michal Konečný.

Šumperk: Irgl – Dudycha, P. Hohl, Rutar, Minařík, Kubíček, Jarmara – Antoníček, Šišolák, Nilsson – Horký, Jaroš, Vachutka – Skopal, Polách, Danielčák - Plhal. Trenér: Michal Mikeska.