Havlíčkův Brod vykročil za vítězstvím v Benátkách dvěma góly ve druhé minutě, kdy se v rozmezí 28 sekund trefili Polodna a Rytnauer. Domácím se povedlo ve druhé třetině snížit, další gól však výbornému brankáři Dolejšovi už nedali. V poslední části navíc pojistil výhru Rebela v dvojnásobné přesilovce Endál.

Ústí odčinilo pondělní domácí porážku s Hradcem Králové vítězstvím nad Olomoucí 5:1. Finalisty minulého ročníku poslal do vedení už ve 40. sekundě Roubík. Ve 13. minutě zvýšil na 2:0 po pěkné kombinaci Sklenička a Kašíka v brance hostů vystřídal Halász. Hned po přestávce snížil Kucharczyk, ale za pouhých 28 sekund kontroval Petr Hořava a na 4:1 upravil Robin Kovář s přispěním brankáře Halásze. V závěrečném dějství proměnil faulovaný Roubík efektně trestné střílení a završil přesvědčivé ústecké vítězství.

Mladá Boleslav přišla v Třebíči o těsné vedení, které jí ve 3. minutě zařídil Chaloupka. V rozstřelu zajistil favorizovaným hostům druhý bod David Vrbata, jenž proměnil svůj nájezd proti Čiliakovi blafákem.

Zatímco venku hokejisté Jihlavy ještě nebodovali, na domácím stadionu se jim až na těsnou prohru v derby s Třebíčí daří, což potvrdili vítězstvím nad Pískem 7:1. Na jasné výhře Dukly se podílel hattrickem Jeslínek. Za stavu 4:0 nastoupil do branky hostů místo Kantora bývalý jihlavský gólman Halmoši, ale ještě třikrát inkasoval.

Po výhře na ledě Ústí nad Labem v nájezdech se zdálo, že Hradec Králové zažehnal krizi, ale proti Litoměřicím využil jedinou z jedenácti přesilovek a prohrál 2:3. Na úspěchu Severočechů měl velkou zásluhu i brankář Sedláček. Hradec pod vedením kouče Martina Hostáka jako jediný tým v soutěži ještě nevyhrál za tři body a je poslední v tabulce.

Šumperk utrpěl první domácí porážku, když podlehl Mostu 1:2 po samostatných nájezdech. Draci přišli už ve třetí minutě o gólmana Štůralu, jenž kvůli zranění přenechal své místo Vajnerovi.

Šumperk - Most 1:2 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)

Branky: 39. Blinka - 15. Charousek, rozhodující sam. nájezd Divíšek. Rozhodčí: Mrkva - Adamec, Poruba. Vyloučení: 2:7. Bez využití. Diváci: 1402.

Kadaň - Beroun 4:1 (1:1, 0:0, 3:0)

Branky: 3. Jíra, 48. Charousek, 54. Macháček, 58. Tvrdek z trest. střílení - 4. Malý. Rozhodčí: Hejduk - Frodl, Komárek. Vyloučení: 4:7. Bez využití. Diváci: 300.

Hradec Králové - Litoměřice 2:3 (0:1, 1:0, 1:2)

Branky: 36. Valášek, 45. Švagrovský - 4. Rudovský, 48. Novák, 52. Lapšanský. Rozhodčí: Doležal - Svoboda, Lučan. Vyloučení: 6:11, navíc Kříž (Litoměřice) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 305.

Benátky nad Jizerou - Havlíčkův Brod 1:3 (0:2, 1:0, 0:1)

Branky: 34. Dušek - 2. Polodna, 2. Rytnauer, 45. Endál. Rozhodčí: S. Mertl - Flegl, Polonyi. Vyloučení: 8:10. Využití: 0:1. Diváci: 209.

Třebíč - Mladá Boleslav 1:2 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)

Branky: 25. Dolníček - 3. Chaloupka, rozhodující sam. nájezd Vrbata. Rozhodčí: Přikryl - Klein, Lukš. Vyloučení: 6:10. Bez využití. Diváci: 1240.

Dukla Jihlava - Písek 7:1 (2:0, 2:0, 3:1)

Branky: 14., 23. a 53. Jeslínek, 2. a 39. Hodek, 55. Nahodil, 56. Malec - 51. Heřman. Rozhodčí: Würtherle - Černý, Reich. Vyloučení: 5:6. Využití: 3:0. Diváci: 916.

Ústí nad Labem - Olomouc 5:1 (2:0, 2:1, 1:0)

Branky: 1. a 55. Roubík, 13. Sklenička, 21. P. Hořava, 25. Rob. Kovář - 21. Kucharczyk. Rozhočí: Pešina, Úlehla - Šperl, Jílek. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. Diváci: 1682.