Navíc jeho zásahy pomohly Šumperku k těsné výhře 3:2. Díky tomu udržel tým Salithu na svém ledě neporazitelnost.

Unikátní bilance: aby Draci vyhráli všechna domácí utkání během dlouhodobé části, to se zatím šumperskému mužstvu v ligové soutěži povedlo jen jednou, v ročníku 1997/98. Podruhé to dokázal současný výběr.

Na tomto rekordu máte velký podíl. Jak se cítíte v roli „zachránce“ této šňůry vítězství?
(úsměv) Cítím se nemocně, protože mi není moc dobře. Něco tam spadlo, takže jsem za to rád, protože jsme nehráli dobře. Naštěstí se nám nakonec podařilo vyhrát a udrželi jsme domácí neporazitelnost.

Proti Novému Jičínu začali Draci dobře a nezdálo se, že budou mít se soupeřem problémy. Od vyrovnání na 2:2 se však Šumperk zápasem protrápil. Kde nastal zlom?
Do zápasu jsme šli hodně uvolněně, možná až moc. Těžko se soustředíte na zápas, ve kterém vlastně o nic nejde. S Novým Jičínem jsme pak kromě úvodního zápasu sezony nikdy neměli nějaké problémy, takže asi jsme jej i trochu podcenili. Navíc jim dobře zachytal gólman.

Přesto právě vám se podařilo dvakrát výtečně chytajícího Šrámka překonat. Můžete popsal své gólové momenty?
Pokaždé jsem dostal od kluků perfektní přihrávky. Jenom jsem se podíval, kde stojí brankář a podařilo se mi v obou případech dobře trefit. Nic zvláštního v tom není.

Jen málo vás dělilo od hattricku. Vaši trefu v polovině duelu sudí kvůli vysoké holi neuznal…
Podle mě to byl regulérní gól. Měl jsem hokejku u těla a rozhodně nejsem takový čahoun, abych přesáhl holí břevno.

Šumperku již o nic nešlo, přesto vám asi v hlavách leželo udržení domácí neporazitelnost. Přijít o tak skvělou bilanci v posledním utkání by byla dost velká smůla…
Hlavně jsme měli v hlavách, že když dnes budeme hrát špatně, může se náš výkon odrazit i v úterním zápase play off. Chtěli jsme hrát jako ve vyřazovacích bojích, což se nám však moc nedařilo, tohle nás všechny mrzí nejvíce. Ta neporazitelnost je takový bonus navíc. Do dalšího zápasu musíme náš herní projev o dost zlepšit.

Ve čtvrtfinále narazí Šumperk na Opavu. Co čekáte od tohoto protivníka?
Bude to nesmírný boj. V kabině si nepřipouštíme, že bychom neměli postoupit, ale je tam to ale. Opava je hlavně doma hodně nebezpečná, má několik zkušených hráčů. A pokud budeme hrát jako v posledních dvou zápasech s Přerovem a Novým Jičínem, můžeme mít problémy. Musíme předvést maximální výkon jako třeba proti Orlové a Havířovu, to je cesta k úspěchu.