Svěřenci Jozefa Zavadila jdou do série v roli papírových favoritů.

„Nechceme vyhlašovat nějaké silné řeči o postupu. Půjdeme zápas od zápasu a chceme dojít co nejdál,“ začal o cílech Draků asistent trenéra Zdeněk Novosad.

Šumperk v minulých sezonách skončil nejprve v semifinále a loni ve finále.

„Řekli jsme si, že třetí rok bychom to chtěli ještě trošku povýšit. Samozřejmě velký úspěch je finále, ale člověk pomýšlí ještě na ty vyšší cíle,“ pokračoval.

PLAY OFF JE JINÁ SOUTĚŽ

V posledním vzájemném zápase Draci svého soupeře doslova deklasovali 9:2. Naopak venku se jim nedařilo, když v Písku prohráli těsně 2:1, přičemž vyslali na branku soupeře 60 střel.

„Ten zápas byl pro nás smolný. Víme, co Písek hraje, co mají za hráče a určitě žádné podcenění nehrozí, protože play off je úplně jiná soutěž. Jsme na ně maximálně připraveni,“ hodnotil soupeře Novosad.

Velký pozor si budou muset dát šumperáci na Jan Sýbka, který byl v základní části sedmým nejproduktivnějším hráčem celé soutěže.

„Hráči o něm ví, ale abychom založili hru na Písek tím, že budeme hlídat jednoho hráče, to ne. Máme dostatečně kvalitní hráče na to, abychom si ho pohlídali,“ nemá strach asistent kouče.

Naopak Drakům takový hráč chybí. V kanadském bodování byl nejvýše až na 38. místě Karel Plášek.

„To je právě to, ale my zase máme dvě pětky hráčů s podobným počtem bodů. Mámevíce vyrovnaný a kompaktnější tým, takže těch hráčů s průměrným počtem bodů máme více než ostatní týmy.

Drakům se hodně dařilo na domácím ledě, prohráli na něm pouze tři zápasy.

„Spoléháme na naše fanoušky, kluci hrají doma více uvolněně. Naopak venkovní zápasy jsou tady v Šumperku zakleté, ale naše skupina je tak vyrovnaná, že může vyhrát každý s každým. Ale poslední venkovní zápasy, když jsme potřebovali zabrat, tak jsme vyhráli,“ věří svým svěřencům Novosad a dodává: „Nechci říkat, že budeme něco měnit, ale play off budeme hrát trošku jinak.“

Šumperský tým bude v prvním zápase hájit šestizápasovou domácí neporazitelnost. V těchto zápasech nastřílel úctyhodných 36 branek. Naopak jeho soupeř poslední čtyři zápasy na venkovním hřišti nezvládl a v Šumperku vyhrál naposledy v lednu roku 2012.

Plusy Draků:
+ Domácí prostředí
+ Body rozdělené mezi více hráčů
+ Rozjetý Sedlák

Mínusy Draků:
- Výpadky v zápasech
- Absence top střelce

Vzájemná bilance: 10:14
Zápasy v letošní sezoně: Písek – Šumperk 2:1, Šumperk – Písek 9:2
Nejproduktivnější hráči: Karel Plášek st. 40 bodů (15+25) – (Šumperk), Jan Sýbek 56 (24+32) – (Písek)
Nejlepší střelci: Tomáš Sedlák 16 - (Šumperk), Jan Sýbek 24 - (Písek)