„Je to těžké, dvakrát po sobě takto prohrát o jediný gól, ale dnes rozhodl větší důraz soupeře v brankovišti a myslím to na obou stranách, jak v koncovce, tak při bránění,“ hledal hlavní příčinu další prohry kouč Draků Pavel Hulva.

Hosté nezachytili začátek zápasu, když se již ve 3. minutě prosadil z dorážky David Varga a zajistil Bobrům náskok. Později měli domácí i další dvě slibné šance, ale nejprve před prázdnou bránou uklidil puk do bezpečí jeden ze šumperských obránců, pak se pohotovým zákrokem blýskl gólman Lakosil.

Během druhé třetiny následně Šumperk otočil skóre na svou stranu díky dvěma zásahům Jakuba Lehečky, jenže z vedení se hosté příliš dlouho neradovali.

Nejprve sice ve 37. minutě z přečíslení dva na jednoho trefil Hořanský tyčku, o několik vteřin později se však již Valašské Meziříčí radovalo, na 2:2 vyrovnával exšumperský Tomáš Brunec.

Bývalý Drak byl také u rozhodující akce zápasu, když v 51. minutě asistoval u vítězné trefy Jakuba Pořického. V závěru ještě hosté zkusili hru bez brankáře, ale výsledek se nezměnil.

Valašské Meziříčí poté proti Drakům představilo čerstvou posilu, když se tentokrát do brány Bobrů postavil vsetínský brankář Michal Šurý.

„Zachytal jim slušně, během hry nám chytil i dva samostatné nájezdy, takové šance ale musíme proměňovat, jinak těžko budeme venku vyhrávat,“ dodal smutně Pavel Hulva.

HC Bobři Valašské Meziříčí – Draci Šumperk 3:2 (1:0, 1:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 3. D. Varga (Hořanský), 37. Brunec (Dvořák), 51. Pořický (Brunec, Dvořák) – 24. Lehečka (Cink, Sedlák), 34. Lehečka (Šťáva). Rozhodčí: Škrobák – Rožánek, Konvička. Vyloučení: 2:2, bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 203.

Valašské Meziříčí: Šurý – Hladiš, Weintritt, Žák, Váňa, Hryciow, Mikel, Baroš, Martin Varga – Miroslav Varga, Studený, Kývala – Martiník, Daněk, Dalajka – Brunec, Dvořák, Pořický – Pokorný, Hořanský, D. Varga. Trenér: Jiří Weintritt.

Šumperk: Lakosil – Schejbal, Gewiese, Sedlák, Řezáč, Šťáva, Ďurkáč – Kovařík, Vymazal, Králík – Vachutka, Cink, Půhoný – Ostřanský, Novosad, Lehečka. Trenér: Pavel Hulva.