ZÁŽITEK: Draci rozdrtili Drtiče po skvělém výkonu

Šumperk /AKTUALIZOVÁNO/ - Hodonínská série osmi vítězství v řadě na ledě Šumperka skončila.

1.3.2009

Draci porazili doma Hodonín (Šumperk žluté dresy).Foto: DENÍK/Jan Kastner

Draci si proti Drtičům připsali hodně důležité vítězství a výrazně se přiblížili přímému postupu do čtvrtfinále.

Kdo přišel v neděli na šumperský zimní stadion zhlédnout šlágr 44. kola, rozhodně nemusel litovat. Solidně zaplněné tribuny viděly možná nejlepší zápas dosavadního ročníku, jenž snesl měřítko bojů v play off.

Domácí hýřili pohybem i nadšením a hned v úvodu svého protivníka dokázali zatlačit, jenže z počáteční aktivity vytěžili pouze jednogólový náskok.

Výrazněji se Draci prosadili až po první přestávce, kdy dvěma zásahy v rozmezí čtyř minut odskočili do tříbrankového trháku.

Bojující Hodonín však ještě do konce druhé části snížil a po 54 vteřinách třetí třetiny zkorigoval výsledek na 3:2 a strhlo se drama.

Hosté měli rázem navrch a mocně se tlačili dopředu. Jejich snahu však Draci rychle utnuli dalšími dvěma trefami ze 49. a 51. minuty, díky nimž nakonec v poklidu dokráčeli za tříbodovým ziskem.

„Jako divák bych byl se zápasem určitě spokojený, hrál se opravdu vynikající hokej. Coby trenér Hodonína už tolik důvodů k radosti nemám. Do utkání jsme nastoupili příliš ustrašeně a Šumperk nás dlouho jasně přehrával. Sice jsme pak dokázali snížit na rozdíl gólu, jenže domácí opět rychle odskočili a nakonec zaslouženě uspěli, když šli vítězství výrazně naproti,“ konstatoval po skončení duelu trenér Hodonína Svatopluk Číhal.

„Byl to parádní zápas z obou stran, který nás ale stál spoustu sil. V první části jsme dostali soupeře pod tlak, jenže opět jsme se nedokázali více prosadit střelecky. Pak jsme měli trochu hluché místo v závěru druhé třetiny a protivník toho využil. O přestávce jsme si však řekli pár věcí v kabině a výsledek se během posledního dějství dostavil. Hráli jsme trpělivě, soupeř se musel tlačit dopředu a nakonec udělal chyby, které jsme potrestali,“ doplnil trenér Šumperka Jiří Režnar.

Salith Šumperk – Drtiči Hodonín 5:2 (1:0, 2:1, 2:1)

Branky: 8. Hulva (Brunec, Ambruz), 25. Brunec (Holík), 29. Holík (Vymazal), 49. Duba (Drábek, Holík), 51. Stejskal – 39. Jurásek (Podešva), 41. Čárský (Jurásek, Komárek). Vyloučení: 9:9. Využití: 1:0. Rozhodčí: Jeřábek – Novotný, Šimčík. Diváci: 1150.
Šumperk: Daneček – Vrtík, Holík, Osina, Sedlák, Blanár, Ondráček – Duba, Meluzín, Vymazal – Brunec, Hulva, Ambruz – Novosad, Drábek, Stejskal.
Hodonín: Holeš – Březina, Komárek, Šťastný, Pokorný, Podešva, Protivný – Čárský, Kýhos, Jurásek – Rapant, Zábranský, Surový – Matušek, Peš, Barták.