Právě v barvách Draků si totiž šikovný bruslař vysloužil pověst kanonýra, když během druholigové sezony 2010/2011 zvládl ve 34 zápasech základní části nastřílet 32 gólů a výraznou měrou tak pomohl k postupu.

Také v dalším ročníku 1. ligy se v šumperském kádru zařadil mezi hlavní ofenzivní opory mužstva, góly poté dával rovněž za Jihlavu.

Jak vznikl váš přesun z Jihlavy do Šumperku? Byla již dříve nějaká domluva mezi oběma kluby, že se vrátíte?
Taková dohoda nebyla. Jako hráč se vždy po sezoně musím hlásit svému mateřskému klubu (Velecký je hráčem Draků – pozn. aut.). Buď od něj dostanu nabídku nebo se klub domlouvá s tím, kdo o mě má zájem, v tomto případě to v předchozích dvou letech byla Jihlava. Letos pak měl Šumperk pro mě připravenou nabídku, která byla velice zajímavá, tak jsem se rozhodl podepsat Drakům.

Michal Velecký po utkání s Novým Jičínem na pozápasovém rozhovoruCo si především slibujete od opětovného angažmá v kádru Draků?
Tak hlavně bych chtěl dostat více prostoru na ledě, který jsem třeba uplynulou sezonu v Jihlavě moc neměl a vinou toho jsem potom nehrál tak, jak bych si představoval. Věřím, že návrat do Šumperku bude pro mě pozitivním krokem.

Jak se těšíte na návrat do známého prostředí mezi spoluhráče, které dobře znáte?
V Šumperku se mi vždycky hrálo dobře, určitě se na návrat těším, pokud bych se netěšil, tak bych sem ani nemusel chodit. Zdejší prostředí znám, je tady skvělá parta, je určitě lepší působit tam, kde se cítíte dobře.

Těšíte se také na fanynky? Právě vy jste byl jejich hlavním oblíbencem, když jste hrával za Šumperk.
(velký smích) Na fanynky určitě, i na fanoušky. Celkově na zdejší atmosféru.

Měl jste i další alternativy pro nadcházející ročník? Byly ve hře i jiné kluby kromě Jihlavy a Šumperku?
Nějaké další nabídky jsem měl, ale nic konkrétního. Šumperk zkrátka přišel s dopředu jasnou nabídkou na papíře a to rozhodlo.

Hattrick si na své konto připsal útočník Michal Velecký (v červeném). Dukle tím ale k bodům nepomohl.Máte za sebou dvě sezony v Jihlavě. Na co budete nejvíce vzpomínat z angažmá na Vysočině?
Po hokejové stránce asi na zápasy v play off. Pro každého hráče v barvách Jihlavy je pak obrovským zážitkem také derby proti Třebíčí nebo Havlíčkovu Brodu. Pokaždé to byla dramatická utkání v parádní atmosféře, něco podobného jako když jsme se Šumperkem hráli proti Olomouci.

Letošní první liga doznala značných změn. Jaký bude podle vás nadcházející ročník s Kladnem, Chomutovem či Prostějovem?
Sám jsem zvědavý, co tyto změny ve složení soutěže přinesou. Uvidíme, jak se po postupu v soutěži adaptuje Prostějov. Každopádně i tento rok bude asi 1. liga hodně vyrovnaná. Do soutěže přichází řada hráčů z extraligy a tím se hodně zkvalitňuje.

Šumperk opět nechystá letní přípravu. Jak bude probíhat vaše individuální příprava na novou prvoligovou sezonu?
V Jihlavě jsem teď zažil dva roky docela intenzivní letní přípravy, což mnohdy možná není až tak nutné. Někteří kluci pak měli zranění, která vycházela z únavy. Jsem tak i docela rád, že se mohu připravovat sám, zkrátka si udělám trénink podle sebe, zaměřím se na věci, které vím, že potřebuji, abych se dobře nachystal na sezonu.

Těžko se nezeptat, s jakým cílem jdete do Šumperku? Nepostoupit ani tento ročník do play off už by asi bylo pro Draky a jejich příznivce obrovským zklamáním.
Těžko teď něco plánovat, ale účast ve vyřazovacích bojích by měla být naším jednoznačným cílem. V Jihlavě jsem si play off vyzkoušel a vím, že se osmička dá uhrát i bez větších hvězd v sestavě. Já se toho určitě nebojím a věřím, že Draci mají potenciál na osmičku, prostě jdu do Šumperku s tím, že si zahraji v play off.