Šumperský hokej tak přichází o personu, která se nesmazatelně vepsala do jeho dějin, český hokej fundovaného odborníka, který se v poslední době zaměřoval především na vzdělávání mladých rozhodčích.

Milan Minář starší (narozen 2. února 1949) začal počátkem sedmdesátých let působit v šumperském hokeji jako technický vedoucí u družstva dorostu. Toto družstvo postoupilo v roce 1975 z krajského přeboru do druhé nejvyšší dorostenecké ligy. Zde spolupracoval s trenéry Karlem Kotrlou a Josefem Kašným.

V sedmdesátých letech do šumperského hokeje přivedl i své syny Milana a Romana.

S regionálním hokejem byl spjat i začátek jeho bohaté rozhodcovské kariéry: rozhodoval utkání druhé nejvyšší ligy. Ovlivnil tím syna Milana, kterému předával své zkušenosti a podporoval ho ve výkonnostním růstu, a to až na nejvyšší republikovou a posléze světovou úroveň (Milan Minář je stále mezinárodní profesionální rozhodčí).

Koncem osmdesátých a počátkem devadesátých let byl funkcionářem TJ LP Šumperk a Stadion Šumperk - jako sekretář. Dále působil jako zástupce Severomoravského kraje v Československém svazu ledního hokeje.

Svou práci v šumperském ledním hokeji spojil se jmény jako Jiří Dopita, Daniel Kunce, Jiří Kunce, Bronislav Píša, Ervín Mašek ml., Pavel Šenk, Zdeněk Vlk, Ivan Alka, Stanislav Hložek, Pavel Peksa, Jan Klacl, Rostislav Hönig, Libor Nuzik a dalšími.

Poslední desetiletí se věnoval spolu se synem Milanem výchově a vzdělávání mnoha mladých rozhodčích. Působil jako delegát Českého svazu ledního hokeje pro oblast rozhodčích. Svým nekompromisním a erudovaným přístupem přispíval k výkonnostnímu růstu většiny současných rozhodčích v České republice. Také pracoval v Komisi rozhodčích Krajského svazu ledního hokeje.

Lední hokej byl pro Milana Mináře st. velkým koníčkem a vášní a částečně i profesní záležitostí.

Zanechal za sebou velký kus práce a nejen jeho rodina, ale i hokejová obec, ho budou postrádat.

Poslední rozloučení s Milanem Minářem starším proběhne v úterý 12. ledna ve 14.00 hodin v obřadní síni šumperského krematoria.