Minule chytal za Draky váš zlínský kolega Libor Kašík, dnes padla volba na vás, kdy jste se dozvěděl, že nastoupíte proti Olomouci?
Už když jsem jel poprvé do Zlína, byli jsme s trenérem Radkem Kučerou domluvení, že zápas s Olomoucí odchytám já.

Poslední dny pro vás tedy musely být náročné. Ve čtvrtek jste nastoupil v extralize za Zlín na ledě Litvínova, pak následoval přesun do Šumperku a ostře sledované derby s Olomoucí. Jak to zvládáte?
Není to žádná sranda (úsměv). Ale nedá se nic dělat, pokud máte chvíli volna, je dobré si lehnout. To cestování opravdu unavuje, kolikrát je horší než samotné zápasy.

Navíc i nástup do zápasu proti Hanákům musel být pro vás náročný, Mora hned na začátku dostala Draky pod obrovský tlak a brzy dala gól.
Nebylo to nic příjemného, když jsme na začátku inkasovali, ale počítal jsem s tím, že na nás Olomouc vletí, což se potvrdilo. Museli jsme se zkrátka po tom gólu rychle otřepat a hrát dál.

Můžete popsat druhý inkasovaný gól, ten asi trochu mrzí.
Tomu hráči to přeskočilo hokejku a puk změnil směr, lapačkou jsem jej promáchl a o tyčku to spadlo do brány, byla to škoda.

Ve které chvíli se zápas definitivně zlomil v neprospěch Draků?
Za stavu 1:2, když jsme po našem snížení zase rychle inkasovali třetí gól.

V čem Olomouc dnes přetlačila Šumperk?
Rozhodly přesilovky, my jsme tam měli řadu početních výhod, kdybychom z nich dali nějaké góly, mohl zápas vypadat jinak.

Jak to vypadá s vaším dalším působením v Šumperku?
Vracím se zpátky do Zlína, kde bych měl ještě minimálně týden zůstat. Jakmile se uzdraví Luboš Horčička, měl bych se vrátit zpátky do Šumperku.