„Podle zjištěných informací 46letý řidič vozidla Škoda Superb bránil v předjíždění nákladnímu automobilu značky Renault s návěsem, který řídil 32letý muž. Řidič škodovky se nedržel při pravém okraji vozovky a vjel do jízdní dráhy předjíždějícímu náklaďáku, čímž došlo ke střetu levé zadní části superbu s pravou přední boční částí nákladního vozidla,“ uvedla policejní mluvčí Ivana Skoupilová.

Řidič kamionu po střetu nezastavil a ujížděl ke státní hranici s Polskem. „Cestou se snažil předjet další vozidlo značky Volkswagen Arteon, jehož 57letý řidič mu bránil v předjíždění tím způsobem, že nejprve přidával plyn, přejížděl do protisměru a následně soupravu vybržďoval,“ doplnila policejní mluvčí.

Zdravotní indispozice řidiče škodovky byla zřejmě příčinou, proč se zastavil až o zeď Penny marketu u autobusového nádraží v Šumperku, 23. března 2024
Řidiče škodovky zastavila v Šumperku až zeď Penny marketu

Na světelné křižovatce u nádraží v Mikulovicích vše vyvrcholilo vzájemnou potyčkou mezi zúčastněnými řidiči.

Předběžná škoda na vozidlech byla vyčíslena na 50 tisíc korun. Ke zranění nedošlo a alkohol za volantem vyloučila u řidičů provedená dechová zkouška. Dopravní nehoda i jednání řidičů nadále vyšetřují policisté.