Skládka hlíny v Horní Libině není zrovna přívětivé místo. Z několik set metrů vzdálené vesnice sem v úterý 6. února okolo poledne vítr nese zvuk sirény, zatímco z nedalekého stromořadí zní krákání havranů.

Jednou z mála známek života na jinak pustém místě je nakladač, který pracuje v sousedním zemědělském podniku.

Právě v těchto místech byl podle místních pohřben pes Benny. Do země jej bezcitný tyran zahrabal poté, co na něj z blízkosti střílel.

Zvířeti, které bylo podle veterinářů v zemi dva až tři dny, se však podařilo ze svého hrobu vyškrábat. Následně jej našel kolemjdoucí, který zavolal pomoc.

Postřelený pes nalezený u Libiny při ošetření na veterinární klinice v Litovli
Mučeného psa u Libiny pohřbili zaživa. Lidmi děs otřásl, složili se na léčbu

V úterý 6. února se Bennyho stav zlepšil natolik, že mohl opustit veterinární kliniku Jaggy v Brně, kde byl hospitalizován.

„Beníčkovi se daří zase o poznání lépe. Diabolek v hlavě prý nakonec nebylo tolik, kolik jsme původně předpokládali. Prý jich má v hlavě šest až sedm. Vyndávat je zatím nebudou. Měly by se zapouzdřit a neměly by život Beníka nijak komplikovat,“ uvedla předsedkyně Unie práv zvířat Diana Šlechtová. Tento spolek se péče o zvíře ujal.

Podle rentgenového vyšetření má Benny v pořádku všechny orgány. Největší potíže má s očima, které bude muset ošetřit specialista. Pejsek totiž kvůli svým zraněním nic nevidí a zřejmě ani neslyší.

Postřelený pes nalezený u Libiny při ošetření na veterinární klinice v Litovli:

Zdroj: Unie práv zvířat

„Přestože je na tom Benny lépe než v prvních dnech, je stále velice malátný, opuchlý v obličeji a máme obavy, že zatím neslyší. To vše je zřejmě důsledek traumatu hlavy způsobeného diabolkami. Toto zranění si velice krutě vyžádalo svou daň,“ poznamenala Diana Šlechtová.

Při veterinárním ošetření se zjistilo, že pes má čip a také svého majitele. Kvůli podezření z týrání zvířete se už případem zabývají policisté.

„Okolnosti už prověřují kriminalisté ze Šumperka, čekáme také na zpracování lékařských zpráv z veterinárních klinik,“ sdělila policejní mluvčí Tereza Neubauerová.