Na začátku května žena reagovala na internetu na nabídku výhodného investování. Druhý den jí zavolal domnělý makléř, se kterým se domluvila na počáteční investici dva tisíce korun.

„Volající ženu přesvědčil, aby si stáhla program pro vzdálenou správu počítače AnyDesk. Makléř pak ženu informoval, že jí s investicemi bude pomáhat i kolega – účetní. Žena pak postupovala podle jeho pokynů, přihlašovala se do internetového bankovnictví a zadávala platby, které měly sloužit jako investice. Některé převody ale prováděl falešný účetní za ni,“ informoval policejní mluvčí Libor Hejtman.

Ilustrační fotografie.
Investice do kryptoměn stála ženu ze Šumperska 800 tisíc

Žena si pak na jeho radu vzala úvěr 700 tisíc korun, které podvodník použil na údajné investice. Na její běžný účet během týdne přicházely různé platby, které podle pokynů přeposílala na jiné účty.

„Za tuto činnost jí byla přislíbena finanční odměna. Zůstalo ale jen u slibu a podvodník ženu připravil o statisíce korun. Pachateli hrozí za podvod a další dva trestné činy trest odnětí svobody na tři roky až osm let,“ doplnil policejní mluvčí.

Policisté důrazně radí lidem, aby se nenechali zlákat reklamami slibující výhodnou investici.

Bohužel je na internetu celá řada podvodných inzerátů, a některé z nich zneužívají fotky známých osobností a celebrit.

Buďte opatrní, ať se nestanete příští obětí podvodníka.