„Krajská veterinární správa pro Olomoucký kraj podnět v této věci skutečně prověřila a bude se jím zabývat. Více v tento moment k případu nemohu říci,“ uvedl zástupce tiskového mluvčího Státní veterinární správy Petr Majer.

Podle městské policie, která byla k případu na konci ledna povolána jako první, se společný prostor domu změnil k nepoznání. V místnosti se zpracovávalo maso, podle fotodokumentace, kterou strážníci následně získali, zde v minulosti visela i mrtvá lesní zvířata.

Postřelený pes nalezený u Libiny při ošetření na veterinární klinice v Litovli
Mučeného psa u Libiny pohřbili zaživa. Lidmi děs otřásl, složili se na léčbu

„Měli jsme podezření na protiprávní jednání z více oblastí. Dávali jsme podnět na stavební úřad, protože došlo k porušení kolaudačního rozhodnutí toho objektu, na veterinární správu, na hygienickou stanici i na Policii České republiky pro podezření trestného činu v pytláctví,“ informoval ředitel Městské policie Šumperk Martin Pelnář.

Nelegální masná výroba v Šumperku.Nelegální masná výroba v Šumperku.Zdroj: Městská policie Šumperk, se souhlasem

Výrobu v prostorách podnikavci provozovali opakovaně. Šumperští strážníci podobný případ nepamatují.

Takto vypadala týraná zvířata v chovu v Hynčině během kontroly Státní veterinární správy.
Týrané kozy v Hynčině byly ve zuboženém stavu, bez krmení i vody

„Podle mého subjektivního názoru to nebyla domácí samovýroba, ale byla to výroba pro komerční činnost. Myslím si to na základě četnosti té činnosti a technologického vybavení. Kde ale výrobky končily, nevíme,“ poznamenal Martin Pelnář.

S nelegálními výrobnami se veterinární inspektoři čas od času setkávají. Takové zařízení v kočárkárně či sklepě bytového domu by ale bylo spíše raritou. „Nicméně v tento moment mohu potvrdit pouze obdržení podnětu,“ zdůraznil Petr Majer.