Dvaadvacetiletý řidič auta značky Hyundai, který jel ve směru na Jeseník, se rozhodl předjet nissan, za jehož volantem seděl padesátiletý muž. V momentě, kdy začal předjíždět, si však v protisměru všiml přijíždějícího vozidla.

„Aby předešel čelnímu střetu, začal brzdit a snažil se zařadit zpět do pravého pruhu za předjížděné auto značky Nissan. Jeho řidič na vzniklou situaci reagoval brzděním a najel co nejvíce k pravému okraji silnice, přičemž došlo ke střetu přední části hyundaie a levé zadní části nissanu, který byl odmrštěn částečně vpravo mimo komunikaci a následně se dostal do smyku. V důsledku toho zůstal stát příčně přes komunikaci,“ popsala okolnosti nehody policejní mluvčí Ivana Skoupilová.

Pro cyklistu, který havaroval na silnici u Vidnavy, letěl záchranářský vrtulník. Muž svým zraněním v nemocnici bohužel podlehl. 26. dubna 2024
Tragická nehoda ve Vidnavě. Cyklista zemřel po pádu do příkopu

Hyundai sjelo pravými koly vpravo mimo komunikaci. Z tohoto důvodu bylo místo nehody neprůjezdné.

Po provedení prvotních úkonů byl policisté provoz částečně obnovili a řídili. Hmotná škoda na obou vozidlech je vyčíslena v předběžné výši na 175 tisíc korun. Alkohol byl u obou řidičů vyloučen provedenou dechovou zkouškou.