Celý večer, kterým provedl početné publikum harmonikář Ondřej Konrád, Andrštův spoluhráč z Blues Bandu, byl přitom krátce před začátkem v ohrožení. Pro vážné zdravotní potíže nemohl přijet jeden z avizovaných kytaristů Michal Pavlíček.

Nemoc těsně před začátkem postihla také slovenského zpěváka Petera Lipu a baskytaristu Vladimíra Kulhánka. Zbylí protagonisté v čele s oslavencem ovšem neponechali nic náhodě a nabídli zaplněnému sálu čtyřhodinovou strhující podívanou.

„S Lubošem jsem toho prožil hodně, ale ten dnešní koncert výjimečný opravdu byl. Myslím, že tohle bylo pravé zahájení festivalu, pro některé možná i předčasné vyvrcholení. Publikum bylo báječné a nám se pro něj výborně hrálo,“ pochvaloval si po koncertě výbornou atmosféru viditelně unavený Ondřej Konrád. Ten se představil především na úvod společně s klávesistou Janem Holečkem a oslavencem Lubošem Andrštem. Poté přišla chvíle obnovené sestavy Framus Five, do níž Luboš Andršt také neodmyslitelně pat­ří.

Kdo z diváků se obával, že po přestávce už nebude o co stát, toho dokonale vyvedl z omylu další ze vzácných hostů, americký kytarista Steve White. Po jeho sólokoncertu a improvizaci s Lubošem Andrštem zakončila výborný koncert sestava posílená o legendárního Radima Hladíka, Jana Hrubého a vycházející hvězdu Lukáše Martinka, který na adresu Luboše Andršta nešetřil chválou.

„Z něho čiší obrovská energie, entusiasmus a inspirace. Přeji mu hodně zdraví a pak už nevím. Snad abych na tom sám byl v jeho letech tak skvěle, jako on,“ vysekl poklonu mladý kytarista.

Ke gratulantům se přidal také lídr Framusu Five Michal Prokop, který se statečně popasoval se chřipkou a nerozšířil už tak početnou marodku. „Baví mě, co z Lubošovy kytary leze. Bylo to více než důstojné prostředí. Festival bluesové muziky je ojedinělá záležitost a on sem určitě patří,“ podotkl Prokop.

Jan Pokorný