„Jedenáctý ročník soutěžního festivalu se stal neodmyslitelnou součástí velké podzimní přehlídky Blues Alive, aby mezi evropskými soubory hledal v oblasti blues nové talenty,“ uvedl ředitel přehlídky Blues Alive Vladimír Rybička.

Z přihlášených kapel bude vybráno deset postupujících, kteří se v sobotu 19. června v Pavlínině dvoře utkají o přízeň mezinárodní poroty sestavené z hudebních publicistů i muzikantů i o sympatie publika.

Dvě vítězné formace dostanou příležitost uvítat posluchače festivalu Blues Alive koncertem ve foyer domu kultury. Kapela, která získá nejvíce hlasů od publika, odstartuje jeden z půlnočních jam sessions v šumperských klubech a hostincích.

Skupiny mohou zasílat přihlášky na e-mailovou adresu polak@dksumperk.cz do 10. dubna. Spolu s přihláškou je třeba na adresu šumperského Domu kultury zaslat také demonahrávku.

Přihlásit se mohou i ty kapely, které Blues Aperitiv absolvovaly už v minulosti, ale na hlavní podzimní přehlídku nepostoupily. Další podrobnosti lze nalézt na webu www.bluesalive.cz.

Do loňského ročníku Aperitivu se přihlásilo jednatřicet kapel. Tři z nich měly příležitost hrát vedle takových osobností, jako je Brit Paul Lamb nebo Američan Lurrie Bell.