Návštěvníci se mohou těšit tradičně na Pavla Fajta, který stál u zrodu setkání expertů na bicí nástroje, Miloše Vacíka, Alana Vitouše, Štěpána Smetáčka, Ondřeje Smeykala, Mohameda Bangourua z Austrálie a Kanaďana Ephraima Goldina. Toto seskupení bubeníků doplní svým hlasem slavná Japonka Ishimo “Yumi“ Yumiko.

„Jelikož Kanaďan i Australan jsou hudebníci afrického původu, můžeme s nadsázkou prohlásit, že jsou v sestavě zastoupeny všechny kontinenty kromě Antarktidy,“ uvedl pořadatel šumperského koncertu Vladimír Rybička. První ročník Sletu bubeníků se uskutečnil v roce 2002 z iniciativy Pavla Fajta a Romka Hanzlíka. „Na počátku byla jednoduchá idea: Pozvat přední české bubeníky a zahraniční hudebníky různých žánrů, kultur a různého vnímání hudby na týdenní tvůrčí dílnu, a iniciovat tak vytvoření společné kompozice, jejímž výsledkem je živý koncert rytmických nástrojů. Výsledek tohoto prvního sletu byl fenomenální. Euforie po prvním sletu dala podnět k k tomu, že z původní myšlenky jednorázového setkání bubeníků se vyklubal nápad opakovat tuto mystickou seanci každoročně,“ vysvětlil Rybička.Celkem se na pódiích rozezní až dvě tuny nástrojů - bicích souprav, činelů, mnoha etnických bubnů a elektroniky, ale zazní i lidské hlasy či didgeridoo Ondřeje Smeykala.

„Loňský Slet bubeníků byl absolutně nejlepší v celé historii. Sotva jsme vyšli na pódium, ukázalo se, že všichni muzikanti jsou na stejné vlně a dávají do projevu i výrazu neuvěřitelné množství energie. Shodli jsme se, že v tomto týmu se chceme ještě jednou sejít, a proto letošní sestava hodně vychází z té loňské,“ uvedl Pavel Fajt.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY ZE ŠUMPERSKA A JESENICKA

Moje Šumpersko a JesenickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika