Stejně jako v minulém roce i letos si mohou zájemci většinu vystavených prací koupit za velmi přijatelné ceny. Vedle tradičních svícnů a adventních věnců jsou to i působivé prostorové aranže.

Že je o výrobky studentů zájem, dokazují cedulky „zadáno" u mnoha z nich. „Chodím sem pravidelně každým rokem a vždy si něco vyberu. Letos jsem si zatím vybrala svícen," řekla návštěvnice výstavy Milada Svobodová.

Výstava zabírá několik místností v přízemí. Jedna z nich určitě potěší myslivce. Nechybějí zde slaměná zvířata kolem krmelce, vycpaniny či trofeje nebo lesník sedící za stolkem u krbu.

Další z místností je laděná do moderního tónu. „Tématem je letos ledová zima. Převažuje tedy bílomodrá kombinace barev. Jedná se o vánoční aranžmá určené do moderního interiéru," vysvětlila ředitelka školy Stanislava Kubíčková.

Návštěvníci se mohou také nechat inspirovat při slavnostním zdobení štědrovečerní tabule. Na výstavě najdou jak moderní, tak klasické pojetí. I to letos doplňují motivy zvěřiny.

O příjemnou atmosféru se starají studenti oboru kuchař číšník, kteří nabízejí skvělou kávu, míchané nápoje či balíčky vánočního cukroví. Vše ještě zpestřuje vystoupení studentů v živém betlému.

Přípravy takové výstavy jsou vždy náročné časově i z hlediska materiálu. „Většinou jde o přírodní materiál, takže například chvojí není možné řezat dřív než týden před výstavou, jinak by opadávalo a nevypadalo pěkně. Během krátké doby tak musíme připravit velké množství výrobků," vysvětlila ředitelka školy.

Zájemci si mohou přijít výstavu prohlédnout ještě dnes a zítra v sobotu 12. a v neděli 13. prosince), a to vždy od osmi do sedmnácti hodin. (mik)

Fotogalerie a video na FTP v šumperském smetí, složka vánoční výstava zábřeh