Děti se mohou přijít pobavit do kulturního domu od čtrnácti hodin. Čekat na ně budou cechovní klauni Kača a Lucien, kteří je provedou z pohádky do pohádky. Hrát jim k tomu bude DJ Jarda. Vstupné je dobrovolné.

Od devatenácti hodin pak ratolesti vystřídají jejich rodiče. Ti se ale na několik hodin vrátí zpátky do dětství. Tématem letošního osmnáctého ročníku maškarního karnevalu je totiž právě Návrat do dětství.

„Očekáváme, že se lidé přijdou dobře pobavit. Představujeme si, že dospělí přijdou například s plínkami, dudlíky a lahvemi s mlékem nebo třeba se školními aktovkami," řekl cechmistra Karel Nosek alias Karlos I.

Karneval je letos naplánovaný jen do půlnoci. „Dali jsme to tak na plakáty, protože jako mladí pod vlivem rodičů jsme taky museli být doma do deseti, nejpozději do půlnoci. Kdo ale přijde s podepsanou omluvenkou od rodičů, může se klidně bavit déle," vysvětlil s úsměvem cechmistr.

Chybět nebude bohatá tombola, v níž jako hlavní cena bude divočák. „Půjde ale o opravdového uloveného kance, ne o žádnou polystyrenovou atrapu," dodal už vážně Karlos I.

O hudební doprovod se postará opět DJ Jarda. Chybět nebude bohaté občerstvení včetně cechovního uzeného masa. Vstupné je padesát korun. V předprodeji je možné lístky koupit v prodejně fotopotřeb Susan Marek v ulici S. K. Neumanna nebo si je rezervovat na telefonním čísle 607 816 059.

Sezona pátého ročního období, která začala tradičně 11. 11. v 11 hodin a 11 minut, bude pokračovat až do jara. Uzavře ji poslední dubnový den hojně navštěvované pálení čarodějnic v mohelnickém autokempu.