VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Česko zpívá koledy v Lipové lázních

Lipová lázně - Poprvé se obec Lipová - lázně zapojila do celorepublikové akce Česko zpívá koledy, kterou již počtvrté organizoval Deník. Zde je pohled na akci jedné z dvou stovek aktérů a aktérek Jany Holubové.

11.12.2014
SDÍLEJ:

Česko zpívá koledy v Lipové lázních.Foto: Jana Holubová

Přihlásili jsme se na poslední chvíli, neměli jsme profesionální zpěváky ani žádný pěvecký sbor. Sešli jsme se v Lipové - lázních v kostele sv. Václava a Hedviky jako na premiéru velkého smíšeného pěveckého sboru. Ve stejnou chvíli lidé nejen v Lipové – lázních, ale i na různých místech republiky zpívali stejné koledy a užívali si adventní a předvánoční čas.

Sešli se známí, mladí, děti i starší, jednotlivci, páry i rodiny. Bylo vidět, že se všichni na zpívání těší. Děti hltaly tóny varhan, dospělí s klidem v duši a v radosti s jiskrou v očích zpívali známé koledy. Zpívání koled je tradice a je naším posláním a ctí jednu z mnoha tradic udržet. Je to jen a jen na nás.

Podvečer slovem i zpěvem vedla paní učitelka Alice Zapletalová. Tohoto úkolu se bravurně zhostila. Za to jí náleží díky. Díky patří také varhaníkovi panu Weiserovi za hru na varhany, bez kterého by účastníci byli ochuzeni o úžasný doprovod tohoto nebeského nástroje, také díky panu faráři Januszovi Romanskiemu za možnost využít místní kostel, Deníku za nečekané dárečky pro děti v podobě balíčků a v neposlední řadě hlavně za nápad a realizaci projektu Česko zpívá koledy. Díky patří rovněž všem účastníkům zpívání.
Po ukončení zpívání jsme se sešli na zahradě místní fary a setkání pokračovalo ve veselém duchu. Pro děti byl připraven teplý jablečný mošt, který nám dodal místní podnikatel pan Šantrůček. Protože bylo chladno, byl připraven svařáček a na zakousnutí bylo dostatek vánočního cukroví.

Osobně si myslím si, že se zpívání koled všem líbilo. A jak se líbilo se uvidí až příští rok, podle počtu návštěvníků na dalším zpívání. Již v den zpívání jsme dostali nápady, jak příští akci ozvláštnit a tím opět zpříjemnit předvánoční adventní čas.
Všem přeji krásné a požehnané svátky vánoční a hodně zdraví, radosti a štěstí v následujícím novém roce. Autor: Jana Holubová

Autor: Redakce

11.12.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Šumperk přišel o Smrže, navíc skončila jeho domácí série neporazitelnosti

Volby 2017 v Olomouckém kraji podrobně v pondělním tištěném Deníku

Nepropásněte! Výsledky voleb ve vaší obci, názory, podrobnosti

Toto jsou vaši noví poslanci z Olomouckého kraje

Podívejte se, kteří poslanci budou po volbách v parlamentu zastupovat Olomoucký kraj.

Nově narozená miminka na Šumpersku a Jesenicku, 42. týden 2017

HLASUJTE V ANKETĚ / Díky vstřícnosti porodnice v Šumperku a Jeseníku vám přinášíme fotografie nejmladších obyvatel našeho regionu, tedy miminka, která se u nás narodila v uplynulých dnech.

AKTUALIZOVÁNO

Sever kraje ovládl Babiš a Okamura, třetí jsou komunisté

Drtivé vítězství hnutí ANO, výrazný úspěch SPD Tomia Okamury. Tak vypadají výsledky voleb do Poslanecké sněmovny na Šumpersku a Jesenicku. Po čtyřech letech bude mít region svého poslance.

Jak volila velká města v Olomouckém kraji? Na bedně se liší

Zatímco hnutí ANO jednoznačně triumfovalo i ve všech velkých městech Olomouckého kraje, na dalších příčkách už jsou mezi hlavními centry regionu rozdíly.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení