„Chinaski na turné představují novinkové album Není na co čekat, ale samozřejmě jsou na programu i starší hity, kterých má kapela pořádnou zásobu. Namátkou třeba Tabáček, Klára, Dlouhej kouř nebo 1970,“ vypočítal ředitel Domu kultury Vladimír Rybička. Naposledy kapela v Šumperku hrála v roce 2008 a sál kulturního domu se jí podařilo téměř úplně vyprodat.

Aktuální turné Chinaski navazuje na loňskou podzimní šňůru, kdy vystoupila v šesti největších českých halách. Nyní se rozhodla vydat za svými fanoušky do okresních měst. V loňském roce kapela vydala osmou studiovou desku s názvem Není na co čekat.

Protože šestice muzikantů trávila většinu času ve studiu, koncertování si moc neužila. O to víc se nyní na své příznivce těší.

„Už se moc těšíme, až vyrazíme mezi své fanoušky a budeme hrát,“ svěřil se kapelník skupiny František Táborský.

Jako hosta si Chinaski pozvala zpěvačku Katarinu Knechtovou. Nejúspěšnější slovenská zpěvačka současnosti se proslavila jaké lídr kapely Peha.

Kapela Chinaski pod současným názvem vznikla v roce 1994. Proslavila se ale až o tři roky později svým albem Dlouhej kouř a stejnojmenným singlem, který byl ve své době nejhranější písní v rádiích.

V dubnu 1999 kapela vydala pilotní singl z desky 1. signální a o rok později prorazila do hitparád s písní Klára. Kapela získala i řadu hudebních ocenění, například v roce 2005 Českého slavíka.

Zda její hity dokážou stále zaujmout fanoušky, to budou moci posoudit návštěvníci šumperského koncertu v pátek 8. dubna od 19.30 hodin.

Vstupenky v předprodeji stojí 250 korun. V den akce o 40 korun podraží. Stejnou cenu zaplatí ti, kdo si koupí lístek na sezení na balkon.

Kdo chce získat vstupenky na koncert Chinaski zadarmo, může se zapojit do soutěže Šumperského a jesenického deníku.

Pravidla jsou jednoduchá. Stačí ve středu 6. dubna od 10 do 10.15 hodin zavolat na telefonní číslo 583 300 311. Prvních pět volajících, kteří správně odpovědí na soutěžní otázku, získá po jedné vstupence.

Otázka: Jak se jmenuje poslední album kapely Chinaski?
A) 1. signální
B) Originál
C) Není na co čekat