Stane se součástí kolekce filmů, která bude v příštím roce reprezentovat Českou republiku na celosvětové soutěži UNICA v jihokorejském Soulu.

Obrazovou prezentaci vytvořilo loštické sdružení Respekt a tolerance. Popisuje v ní osudy mohelnického rodáka Otty Wolfa, který se s ostatními členy své rodiny ukrýval v letech 1942 až 1945 před nacisty.

Wolfovi byli židovského vyznání a snažili se vyhnout transportu do koncentračního tábora. Celý čas dramatického života v úkrytech zaznamenal Otto ve svém deníku, který si začal psát, když mu bylo patnáct let. Jeho zápisy jsou českou obdobou Deníku Anny Frankové.

„Ocenění v krajské soutěži, první cena Českém videosalonu i postup do Koreje nás velmi potěšil a také překvapil. Prezentaci jsme totiž sestavovali jako doplněk našich vzdělávacích programů, a ne jako film pro soutěže a přehlídky," řekl předseda sdružení Luděk Štipl.

Na dokumentu pracoval společně se Zdeňkou Míčovou a Jaroslavem Dubským více než dva roky

Ilustrační záběry zachycují všechna roční období. Na přípravě fotografií zobrazujících řádění vlasovců se v březnových plískanicích podíleli studenti Střední pedagogické školy v Přerově.

Na jiných snímcích vystupují účastníci letní fotodílny výtvarného oboru Domu dětí a mládeže v Olomouci. Dílna se konala v loštické synagoze.

Při příležitosti letošního sedmdesátého výročí židovských transportů z Olomoucka do Terezína vydalo sdružení Respekt a tolerance nejen prezentaci na DVD, ale také ilustrovanou publikaci Výbor z deníku Otty Wolfa a Felicitas Wolfové.