Radečci se tak zařadí po bok Allanis Morisette, Coldplay nebo zpěváka Seala, se kterými Carmen Rizzo rovněž spolupracoval na nahrávkách. Vysloužil si za to dvě nominace na americké ceny Grammy. Pro Radečky produkuje ústřední singl desky Ripápá a písničku Sedí u piána.

„Carmen má bohaté zkušenosti s elektronickou hudbou a přesně takového člověka jsme pro produkci nových písní hledali. Je to pro nás cenná zkušenost. Jsme rádi, že máme možnost posouvat naši tvorbu novým směrem a dát písním svěží hudební design,“ uvedl houslista Radečků Přemysl Ptáček.

V pořadí páté album přinese třináct nových písní. Deska zatím nemá název. Původní návrh, aby se jmenovala podle singlu Ripápá, kapela rychle opustila. Reakce kolegů z branže i fanoušků ve vzkazníku byly veskrze negativní. Kapela se chystá fanoušky oslovit, aby s hledáním názvu pomohli.

„Desku bychom chtěli vydat do konce dubna, většina skladeb už je hotová, ale Tomáš ještě nestihl nazpívat tři písničky včetně těch, které produkuje Carmen Rizzo. Nejspíš za ním bude muset letět do Log Angeles,“ řekl baskytarista skupiny Ondřej Polák

Jeho bratr Tomáš bojuje už dlouho s nemocnými hlasivkami, momentálně si je léčí na Srí Lance, kam odletěl na dva týdny. Ve škole, kde učí, dostal k jarním prázdninám ještě další volný týden.

„Doufáme, že se vrátí zdravý a že po návratu do našeho počasí mu to vydrží, aby mohl písničky nazpívat,“ řekl Ondřej Polák.

Součástí obalu nového cédéčka bude jako vždy minizpěvník s akordy. Desku bude doprovázet nový videoklip a kapela se chystá spustit také zbrusu nové webové stránky.