Smyslem akce je přenést filmy z pláten kin do veřejného prostoru. Její organizátoři chtějí diváky tímto způsobem pozvat na festival debutových a studentských filmů Fresh Film Fest. Přehlídka se koná 25. – 29. srpna v Praze.

Pro šumperské diváky je připraven výběr krátkých filmů oceněných prestižními cenami a žánrových, experimentálních nebo animovaných snímků. Promítány budou na netradiční místa, například na stěny budov.

„Diváci se mohou těšit například na německý animovaný snímek Mr. Eck. Vypráví o tom, co se stane, když se narodí dvěma čtverečkům kolečko. Promítat se bude i francouzský film Molpé o proměně malé dívky v mořskou pannu, snímek Gentleman studenta pražské Vysoké školy umělecko průmyslové Radima Jurdy či na film Kristýny Dufkové Usnula jsem o malé holčičce, která prožije nevšední dobrodružství v zemi mrtvých,“ uvedla mluvčí projektu Klára Mixová.

Chybět nebude ani film U and me německé režisérky Karsten Krause o proměnách ženy v čase či film Swimming pool od studentky FAMU Alexandry Hetmerové. Vstup na projekci je zdarma.