„Naši věrní diváci a návštěvníci Jeseníků mohou již nyní vybírat ze všech patnácti koncertů, které jsme na období od 27. června do 13. září připravili. Potěšíme jak milovníky klasiky, tak fanoušky swingu a crossover žánrů,“ slibuje ředitel festivalu Roman Janků.

„Zatím jsme do prodeje uvolnili jen polovinu kapacity sálů, abychom v případě potřeby dokázali zajistit dostatečné rozestupy. Dá se tedy očekávat, že exponované koncerty mohou být velmi brzy vyprodané,“ uvažuje Janků. Část vstupenek hodlá festival navíc darovat zdravotníkům v Olomouckém kraji jako poděkování.

Vstupenky jsou dostupné na webu www.klasternihudebnislavnosti.cz nebo www.klasterky.cz. V nabídce je zatím pouze poloviční kapacita sálů pro případ, že bude nutné dodržovat povinné rozestupy.

Letos poprvé organizátoři zřídili e-mail vstupenky@klasternihudebnislavnosti.cz. Sem mohou směřovat své dotazy a připomínky, a dokonce si vybraná místa rezervovat až na dobu tří dnů. Jakmile se otevřou informační a kulturní centra, budou vstupenky dostupné i na obvyklých místech v Šumperku, Jeseníku, Králíkách, Loučné nad Desnou, Bludově či Rapotíně.

Na programu letošních Klášterních hudebních slavností jsou například vystoupení hornisty Radka Baboráka, Jany Bouškové, souboru Clarinet Factory nebo barokní opera.