„Pokud nám bude přát počasí, bude to víkend plný zábavy, zábavy, kulturních a sportovních zážitků. Velmi se těšíme na páteční koncert finalistky Česko-Slovenské SuperStar Leony Šenkové, účast mušketýrů ze skupiny Magna Moravia a na koncert sboru Alfa Gospel Praises,“ uvedli starosta Velkých Losin Miroslav Kopřiva a místostarostka Ivana Blažková.

Slavnosti zahájí v pátek v 16 hodin fanfáry a slavnostní vyzvánění z kostelní věže. O půl hodiny později bude otevřena nová naučná stezka a na hřišti za základní školou začne přehlídka mladých hudebních interpretů a skupin. Úderem 21. hodiny na hřišti vystoupí zpěvačka s nejkrásnějším ženským hlasem soutěže Česko-Slovenská SuperStar Leona Šenková. O zábavu se následně až do časných ranních hodin postará skupina Omicron.

V sobotu před základní školou a u kostela rozloží od 10 do 16 hodin své stánky trhovci. Na historickém jarmarku v 10.30 a 14.30 hodin vystoupí šermířská skupina Magna Moravia.

Zajímavý program nabídne také losinská farnost v kostele svatého Jana Křtitele. V pátek od 18 hodin bude losinský kněz Milan Palkovič vyprávět své zážitky z misijní cesty po Africe. V sobotu se od 14 hodin chrámem rozezní zpěv v podání sboru Alfa Gospel Praises. Na vystoupení naváže mše a od 19 hodin přednáška o misiích na Haiti. Po oba dva večery bude od 20 do 22 hodin přístupná kostelní věž.

Na farní zahradě se v sobotu od 20 hodin vystoupí skupina Broadway, v neděli od 13 hodin zde zahraje formace Happy to Meet.