Porota, která objížděla česká a moravská divadla, nominovala v činohře deset nejlepších mužských jevištních výkonů. O ocenění se bude v užší nominaci rozhodovat mezi Vladimírem Kratinou, Norbertem Lichým a Erikem Pardusem. V širší nominaci dělá Komínkovi společnost na příklad Ladislav Mrkvička z Národního divadla Praha anebo František Večeřa, kterýnyní hraje v Ostravě, ale v první polovině 90. let působil v Šumperku.

Hra Petera Shaffera Amadeus v režii Bedřicha Jansy otevírala loni v září divadelní sezonu v Šumperku. Ve hře o zápasu geniality s průměrností proti sobě stojí geniální Mozart a průměrný Salieri, jehož nenávist k nadanějšímu soku se mění v posedlost. Salieri je vypravěč děje, po celou dobu nezmizí z jeviště.

„Byla to jedna z nejnáročnějších rolí, které jsem za sedm let působení v šumperském divadle ztvárnil,“ řekl Komínek. Jeho výkon ocenila v recenzi Divadelních novin kritička Jana Paterová.

„Komentující polohu role zvládá Komínek s elegantním cynismem, občas až s údivem, že mu všechno tak lehce prochází. Vlastně ho to i docela baví, kdyby ovšem za tím nebylo vědomí vlastní nedostatečnosti. Komínek precizně odstiňuje jednotlivé polohy role, snad by jen mohl být ještě přesvědčivější ve vyjádření toho, že Salieri přes všechno holedbání a rouhání svou průměrností zoufale trpí,“ napsala Paterová.

„Ocenění Petra Komínka je velká čest pro celé naše divadlo, tím spíš, že se v širší nominaci objevil už podruhé. Poprvé to bylo za roli šaška v Králi Learovi v roce 2002,“ řekl ředitel Divadla Šumperk René Swiderski.