Hradišťan vystoupí na pódiu kulturního areálu v Dolních Studénkách v pátek od 20.30 hodin. Poté zazní nestárnoucí hity Beatles v podání revivalové skupiny Pangea.

„Festival Hudba bez hranic vznikl jako přehlídka dechových hudeb a mažoretek. Na letošním ročníku ale zazní také jazz, ska-punk nebo rock. Účastní se jej třiadvacet kapel a skupin mažoretek z České republiky, Slovenska, Maďarska, Lotyšska a Německa,“ řekl organizační ředitel festivalu Radim Sršeň.

Přehlídku odstartuje v pátek 11. června zahajovací večer v kulturním areálu v Dolních Studénkách s Hradišťanem a Pangeou.

V sobotu od 9.30 hodin projdou dechové hudby s mažoretkami centrem Šumperka a následně budou koncertovat na Točáku a v parčíku před vlastivědným muzeem.

Odpolední program v Dolních Studénkách zahájí ve 13.45 hodin průvod obcí, na který po 14. hodině naváže vystoupení jednotlivých účastníků festivalu v tamějším kulturním areálu.

Nedělní dopoledne bude věnováno satelitním koncertům v Novém Malíně, Bludově a Velkých Losinách.

„Loni všechny festivalové akce navštívilo více jak pět tisíc posluchačů. Věříme, že se nám letos podaří tuto hranici překonat,“ řekl umělecký ředitel festivalu Lubomír Vepřek.

Zahraničními hosty letošního ročníku bude čtveřice dechových hudeb: Sebedražská kapela ze Slovenska, Musikkapelle Rimpar z Německa, Dechový orchestr a mažoretky Békés z Maďarska a Dechový orchestr Gulbene z Lotyšska.

„Celkově se na festivalu představí bezmála pět stovek účastníků,“ upřesnil Radim Sršeň.

Vstup na všechny akce festivalu je zdarma, pouze za lístek na Hradišťan s Pangeou zájemci zaplatí v předprodeji 150 korun. Vstupenky lze zakoupit v informačním centru v Šumperku a na obecním úřadě v Dolních Studénkách.