„V Havířově jsem nedávno vystupoval na Duhovém dni a koncem října bych měl působit jako lektor na tvůrčí dílně pro děti z dětských domovů v rámci projektu Za zdí je živo. Pro děti zpívám moc rád. Jsou upřímné a skvělé publikum,“ říká Michal Hudček. Vypadá to, že charitativní akce tě zaměstnávají poměrně často. To je pravda. Během léta jsem zpíval například pro Klokánek v Hostivicích u Prahy a na tenisovém turnaji v Hamru pořádaném ve prospěch postižených dětí, 8. října jsem vystupoval na další charitativní akci v hotelu Hilton v Praze.

Desku Zvláštní zprávy jsi vydal už před dvěma lety. Pracuješ na nové? Připravených mám zatím sedm písniček. Pro jednu z nich, které pracovně říkám Armagedon, napsal český text kytarista šumperské skupiny O5&Radeček. První deska byla dělaná narychlo a v časovém presu, některé skladby jsem dokonce míchal doma v obýváku. Na ní jsem nakonec nejvíc spokojený s písničkami, které jsem měl hotové už před soutěží SuperStar - hlavně s Roses a s Ready for love, na kterou jsem natočil i klip. Léto je nenávratně pryč. Jaké bylo to tvoje?

Žádná dovolená se nekonala, protože jsem až do září dokončoval nahrávací studio. Bavilo mě to, i když stavbu bohužel provázela smůla. Když jsem dokončil nátěry, tak studio vyplavila voda. Musel jsem vytrhat obložení a všechno udělat znovu. Taky nahrávací zařízení mi hned po zapojení přestalo fungovat. Tak teď řeším, co s tím, a studio ještě není v provozu. Jak se bude jmenovat?

Bydlíme v pražské Tróji, takže Troya Studio Sound Design. Trochu jsem zaváhal, když jsem se nedávno dozvěděl, že troia znamená v italštině lehkou ženu. Ale měnit název kvůli tomu nebudu (smích).

Na festivalu Pošli to dál v Šumperku vznikl zápis do knihy rekordů v počtu muzikantů hrajících na jednom místě jednu skladbu. Máš na svém kontě nějaký svůj vlastní osobní rekord?

Před pár lety jsem si dělal potápěčský kurz a osobní rekord mám pětadvacet metrů pod vodou. Pro mě to byl výkon. Když jsem se vynořil, měl jsem pocit, že to byl rekord přímo světový.