Mohelnice chce bazén opravit ještě letos

Mohelnice - Město Mohelnice chce ještě letos dokončit opravu krytého bazénu. Cílem je vyřešit jeho havarijní stav. Budova potřebuje opravu větší části elektroinstalace, střechy, vzduchotechniky, zateplení vnějšího pláště a opravu parních kabin.

„Mimo jiné nám jde o to, abychom umožnili celoroční provoz bazénu. Kvůli ne zcela funkční vzduchotechnice to dnes není možné. V létě je v hale nesnesitelně vlhký a horký vzduch,“ uvedl místostarosta Mohelnice Antonín Navrátil a dodal: „V další etapě, kterou teď neumím přesně časově vymezit, bychom chtěli opravit saunu a vybudovat venkovní rekreační zónu.“

Letošní oprava potrvá od července do konce roku a bude stát asi dvanáct milionů korun. Radnice ji chce uhradit mimo jiné z rezervy města a z prodeje domu v Olomoucké ulici. Zároveň požádá o dotaci.

Křemačovský rybník zůstane v nájmu rybářů

Mohelnice - Mohelnická radnice se dohodla s místní organizací rybářů na dalším nakládání s Křemačovským rybníkem. Dál jej bude rybářům pronajímat, teď už ale ne za dosavadních asi třicet tisíc korun ročně, nýbrž za symbolickou korunu. Rybáři se naproti tomu postarají o opravy. Zásah potřebuje zejména hráz na straně směrem k Mírovu, což je investice za čtvrt milionu korun.

Původně byl rybník vytipován do seznamu zbytného majetku, který by město mohlo prodat.

„Město ale nemůže prodat majetek napřímo předem určenému zájemci, ale nejvyšší nabídce. A proti ekonomicky silným soukromým subjektům by organizace rybářů neměla šanci,“ vysvětluje místostarosta Antonín Navrátil (TOP 09).

Organizace Českého rybářského svazu působí v Mohelnici už přes šedesát let, dnes má více než sedm set členů. Křemačovský rybník používá pro chov ryb, zásobuje z něj vody ve svém revíru. Na rybníku pořádá také různé rybářské soutěže a vede kroužek pro děti.

Mohelnice rozšířila školku

Mohelnice - Mohelnická radnice vyšla vstříc zaměstnaným rodičům a otevřela další oddělení mateřské školy Na Zámečku. Přijala sem dvaadvacet dětí na základě mimořádného zápisu.

„Při rozhodování o přijetí byla nejdůležitějším kriteriem zaměstnanost rodičů a věk dítěte. Byly přijaty všechny děti rodičů, kteří nastoupili do zaměstnání nebo v průběhu dalších měsíců teprve nastoupí a jejich děti mají tři roky. Dále to jsou děti narozené v roce 2008, které při dubnového zápisu přijaty nebyly z toho důvodu, že je matka na mateřské dovolené s mladším sourozencem,“ informoval místostarosta Mohelnice Antonín Navrátil.

Nová třída má pětadvacet míst - tři zůstala neobsazena jako rezerva pro případ přistěhování či nenadálého nástupu do zaměstnání. Na vybavení nové třídy uvolnilo město půl milionu korun.

Mohelnice má dvě školky. Loni v dubnu přišlo k zápisu 161 dětí, z toho 81 nebylo přijato.