„Jednání o možnosti vystoupení Ilony Csákové v Zábřehu byla poměrně složitá, hodně záleželo na sladění repertoáru s big bandem. Nakonec se vše podařilo a věříme, že koncert bude pro návštěvníky opravdovým zážitkem, řekl ředitel Zábřežské kulturní Zdeněk David.

„V podání Ilony Csákové zazní písně Natalie, Kansas City, Summertime, Black Coffee, Teď nebo nikdy a další,“ prozradil umělecký vedoucí Moravia Big Bandu Pavel Doubrava.

Hvězdou vánočního koncertu Moravia Big Bandu bude jednoznačně autorka hitů Tornero, Zavři oči, když se červenám nebo La isla bonita. Stranou by neměly zůstat ani další osobnosti, které posluchači na koncertu uslyší.

Jeden z nejlepších orchestrů svého druhu v širokém okolí si ke spolupráci pozval v první řadě holandského zpěváka Martina B Jazzy, který s úspěchem sólově koncertoval v Británii, Francii nebo v Maroku.

Na pódiu se vystřídá spolu s kmenovými zpěváky „velkého bandu“ Libuší Vaňkovou, Petrem Johnem a Tomášem Wurstem. Některé z dvacítky hudebních dárků budou rozbalovat také Vendula Pumprlová a Ivana Martykánová. Repertoár koncertu se bude skládat z písní předních českých a světových swingových autorů – George Gershwina, Paula Anky nebo Zdeňka Borovce.

Vstupenky na vánoční koncert Moravia Big Bandu lze zakoupit za 160 nebo 190 korun v infocentru v Zábřehu a ve Štítech, v cestovní agentuře Atlas v Šumperku nebo v mohelnické prodejně Darka.

Soutěž o lístky na koncert Moravia Bib Bandu s Ilonou Csákovou

Chcete získat vstupenky na koncert Moravia Big Bandu s Ilonou Csákovou? Zapojte se do soutěže Šumperského a jesenického deníku a Zábřežské kulturní.

Pravidla jsou jednoduchá. Stačí ve středu 15. prosince, zatelefonovat od 10 do 10.15 hodin na číslo 724 058 198. Prvních pět volajících získá dvě vstupenky.

Otázka: Který umělec nepatří mezi kmenové zpěváky Moravia Big Bandu?

A) Martin B Jazzy B) Petr John C) Libuše Vaňková