VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Izer pobaví Zábřeh, Igor Bareš zahraje v Jeseníku

Kulturní přehled ze Šumperska a Jesenicka - 41. týden

9.10.2017
SDÍLEJ:

Zdeněk IzerFoto: DENÍK

10.10.

V Libině přednáší archivářka

Libina – Místní knihovna Libina zve na přednášku bývalé ředitelky šumperského archivu Hany Jarmarové. Ta bude v úterý 10. října od 17 hodin vyprávět o historii, genealogii i o tom, co vše zle najít v archivech. (zak)

11.10.

Pomněnka pořádá na farmě Dýňování

Šumperk – Dýňové speciality, dlabání dýní, jízda na koni – to vše a mnoho dalšího si budou moci otestovat návštěvníci Dýňování, které ve středu 11. října od 14 hodin pořádá na své farmě v Zemědělské ulici v Šumperku centrum Pomněnka Aktivity pro velké i malé návštěvníky budou připraveny až do 17 hodin. (zak)

11.10.

Do Japonska zavede cestovatel Karel Kocůrek

Šumperk – Besedu s cestovatelem a hudebníkem Karlem Kocůrkem připravila na středu 11. října Městská knihovna Šumperk v ulici 17. listopadu. Karel Kocůrek se vypravil do Země vycházejícího slunce v květnu, v předmonzunovém období. Cestoval vlakem Šinkanzen po ostrovech Honshu a Hokkaido. Poznával města Tokyo, Osaka, Kyoto, Hirošima, Sapporo a další. Navštívil budhistické chrámy, šintoistické svatyně, natáčel ptačí zpěvy v horách, koupal se v Tichém oceánu, procházel nádhernou přírodou, stoupal na sopku, povídal si s lidmi, obdivoval kulturu. O tom všem bude vyprávět na podvečerním setkání v knihovně, na závěr promítne film ze své cesty. Beseda začíná v půl sedmé večer, vstupné je 50 korun. (zak)

11.10.

Izer zaútočí na bránice diváků

Zábřeh - Nový zábavný pořad, ve kterém se diváci budou moci opět setkat s jedinečným a nezaměnitelným humorem Zdeňka Izera, chystá zábřežský kulturní dům na středu 11. října. Jako vždy přijdou na řadu oblíbené scénky, parodie, mnoho skvělých vtipů a imitování celé řady populárních českých i zahraničních zpěváků a zpěvaček. Vystoupení známého baviče bude obohaceno videoprojekcemi, nejrůznějšími zábavnými převleky a světelnými efekty. Pořad s oblíbeným Zdeňkem Izerem má začátek v 19 hodin, v prodejních místech Zábřežské kulturní jsou k dispozici poslední vstupenky v ceně od 230 korun. (zak)

11.10.

V lázních chystají Jazzové rozjímání

Jeseník – Za milovníky jazz zamíří ve středu 11. října do jesenických lázní studenti JAMU Brno spolu s domácím hudebníkem Petrem Macečkem. V 19 hodin začíná v Zrcadlovém sále Jazzové rozjímání se spoustou notoricky známých melodií. Vstupné je 80 korun. (zak)

12.10.

V Jeseníku se představí Igor Bareš

Jeseník – Vynikající herec Igor Bareš a jeho životní a herecká partnerka Antonie Talacková zamíří ve čtvrtek 12. října do Jeseníku. V sedm hodin večer v Divadle Petra Bezruče rozehrají komedii s názvem Jenom život. Diváci se mohou těšit na příběh s rychlým spádem, neuvěřitelnou zápletkou prošpikovanou inteligentním humorem. Hra je součástí divadelního předplatného. Doprodej volných míst lze za 290 korun. (zak)

12.10.

Do Javorníku míří Alfred Strejček

Jeseník – Kostel Nanebevzetí Panny Marie v Jeseníku rozezní ve čtvrtek 12. října Pražské jazzové sexteto. To představí projekt Petra Kořínka s názvem Cronica Domus Sarensis. Společně s kvartetem vystoupí recitátor Alfred Strejček. Koncert, který se koná v rámci festivalu Karla Ditterse z Dittersdorfu, začíná v 19 hodin, vstupné je 200 korun. Festival pokračuje v neděli 15. října Dialogem sopránu a varhan, koncert pořadatelé umístili do kostela Nanebevzetí Panny Marie v Bílé Vodě, začátek je v 19 hodin. Vystoupí Kateřina Kalvachová (soprán) a Karel Martínek (varhany). (zak)

13.10.

Mohelnice předá Stříbrný jehlan

Mohelnice – Slavnost, na kterém bude vedení města předávat ocenění Stříbrný jehlan 2017, se uskuteční v pátek 13. října od 17 hodin v místním domě kultury. Na třetím ročníku akce bude uděleno ocení osobnostem a organizacím v šesti kategoriích symbolizujících šest jehlanů ve znaku města. V programu vystoupí Spirituál Kvintet, Pangea - The Beatles Revival Band. (zak)

14.10.

V Rapotíně se utkají o pohár skvělí tanečníci

Rapotín – Tradiční taneční soutěž O pohár starosty obce Rapotín obsadí v sobotu 14. října kulturní centrum v Rapotíně. O mety nejvyšší se utkají páry z celé republiky, své síly poměří tanečníci od dětských kategorií až po seniory. „Hodně zajímavá bude určitě juniorská kategorie do 14 let, ve které se utká česká špička,“ lákají pořadatelé. O zahájení klání se postaré v 9 hodin starosta Rapotína osobně. Do 14 hodin obsadí parket děti a junioři třídy E, D a C, po nich nastoupí juniorská špička a dospělí. Vstupné je 100 korun. (zak)

14.10.

Zlatohoráci ocení největší dýni

Zlaté Hory – Spolek aktivních Zlatohoráků zve na podzimní dýňovou slavnost, která odstartuje v sobotu 14. října ve 14 hodin v proluce na náměstí ve Zlatých Horách. Zájemci mohou přihlásit do soutěže o největší dýni svůj výpěstek, na programu je výstavka podzimních obrázků a dýňových výrobků místních školáků, ochutnávat se budou nejen dýňové dobroty, pro děti budou připraveny dílničky a soutěže. Pořadatelé slibují bohaté občerstvení. (zak)

14.10.

Cyrano má derniéru

Šumperk – Poslední možnost vidět úspěšnou inscenaci Divadla Šumperk Cyrano z Bergeracu budou mít diváci v sobotu 14. října na domácí scéně. Představení dramatu, v němž si střihl hlavní roli ředitel Divadla Šumperk Matěj Kašík a Karolína Hýsková, začíná v 19 hodin. Vstupné je od 150 do 170 korun. (zak)

14.10.

V domě kultury je Den zdraví

Šumperk - V sobotu 14. října od devíti hodin ráno se dveře Domu kultury Šumperk otevřou mnoha možnostem, jak podpořit své zdraví. Pod jednou střechou se setkají přednášející, cvičitelé, lektoři, prodejci zdravého jídla, pití a všeho, co je s našim zdravím spojené.
Návštěvníci se mohou těšit na povídání s Janou Pozlovskou o bosenských pyramidách. Co je to regresní terapie představí Jitka Eichner. Další z pražských hostů je Břetislav Bátěk, který je terapeutem a léčitelem. Pozvání přijal i zakladatel televize Goscha Igor Chaun.

„I v dalších třech klubovnách a tělocvičnách je také bohatý program. Myslím, že každý si může najít, co ho inspiruje a láká,“ uvedla produkční domu kultury Petra Zsáková. Opět přijede Michaela Meera (umělkyně a vizionářka) a připraví Lotosový kruh pro muže a ženy. Martina Válková seznámí s Prací se záměrem. Libuše Novotná (finanční poradkyně) s vámi probere zdravé finance a dynamiku bohatství. Magdalena Cvečková poskytne informace o efektivní komunikaci (nejen s dětmi) a Johanka Vlková (psycholožka) bude povídat o Detoxikaci mysli a Komunikaci s koněm (spolu s Terezou Fryšarovou). O včelách a terapii s nimi se můžete dozvědět od Davida Másilky. Aura somu představí Ladislava Doležalová. Pokud máte rádi praktické tvoření, tak je tady pro vás Bylinkový workshop s Gabrielou Tuatti nebo workshop na výrobu mandal se Zuzanou Krulovou.

A v dalších prostorách tělocvičen si můžete přijít zacvičit – čekají na vás první dynamické rozhýbání s Ramanou Drobotun, speciální lekce s balóny a bubnováním (fit drums) s lektorkou Šárkou Radičovou, Qi – gong s Martinem Ondráčkem, Shakti naam joga s Vojtou Procházkou a Lenkou Schwarzovou, Jin joga, Trible dance s Petrou Ungrovou, Port de bras s Michaelou Šabo, hormonální jóga s lektorkou Barborou Zelenou, kruhové tance s Rostislavem Žďánským, nebo rodinné konstelace s Ivou Pouskovou. Nebude chybět ani intuitivní pohybová, dechová a hlasová cvičení s Boženou Bröcklovou nebo Omchanting s Petrem Bachorcem. K večeru si po celém dni namasírujete chodidla s Matúšem Svinčákem.

Po celý den bude program pro děti - v tělocvičně bude otevřena minidiskotéka, pohádková dramatika, či hudební školička. Ve foyer Domu bude řada stánků, prodejců a inspirativní zboží. Můžete ochutnat polévky, saláty či zdravé zákusky. Kávu pro letošní festival připraví Kávomilka – pražírna kávy v Šumperku. Zkuste se nechat ostříhat, či pomalovat hennou - zajištuje Ekokadeřnictví Zelená hlava. Přirozené líčení a poradenství zajišťuje Lucie Bohárová. Najděte si svého poradce zdraví, či konzultujte zdravé hubnutí. Své obrazy a díla zde vystaví Jarmila Krňávková Brablcová a Johanka Vlková, která je i autorkou malby - tváře celého festivalu. Festival ozdobí i mandaly Zuzany Krulové.

„Vstup do foyer je volný a každý je vítán,” doplnila ještě Petra Zsáková. Závěr celého festivalu bude patřit od osmi hodin večer slovenské zpěvačce Eniese, která svou hudbou přenese do pohádkových a mystických míst. Vstupné na kompletní den zdraví je v předprodeji 250 korun, v den akce lístek o 50 korun podraží. (zak)

15.10.

Zábřežský kulturák roztančí Žadovjáci

Zábřeh - Taneční odpoledne s krojovanou dechovou hudbou pocházející z kyjovského Dolňácka a známou též z televize Šlágr připravil kulturní dům v Zábřehu na neděli 15. října. Žadovjáci dnes patří mezi přední české dechové orchestry a jejich kvality byly zúročeny vítězstvím v celostátní soutěži Zlatá křídlovka. V povědomí příznivců dechovky jsou nejen díky rozhlasovým a televizním pořadům, ale také díky bezpočtu vystoupení doma i v zahraničí. Na návštěvníky tanečního odpoledne bude čekat nejen pořádná porce kvalitní dechovky, ale i bohaté občerstvení, losování o ceny a taneční soutěž.
O vstupenky si můžete zavolat ve středu 11. října. Podmínky soutěže jsou v týdeníku Moravský sever, který vychází v úterý 10. října jako příloha Šumperského a jesenického deníku, nebo jej zakoupíte od středy samostatně s televizním magazínem. (zak)

15.10.

Masarykovo náměstí ozdobí pestrobarevné dýně

Jeseník – V sobotu 14. října od 14. hodiny se na Masarykově náměstí v Jeseníku koná 2. ročník Dýňové slavnosti. Program bude pestrý, vedle hudebních vystoupení nebudou chybět ani přednášky
„Historička Michaela Neubauerová bude vyprávět o tradičních podzimních svátcích na Jesenicku, vedení radnice seznámí s tím, jak dopadla anketa Pocitová mapa Jeseníku, děti pobaví Divadélko Karambol, ve tvořivých dílnách se budou vyrábět dekorace, zahraje skupina Domino, Funky Bonkers a California Band, otevřen bude i fotokoutek, pochutnáte si na různých dobrotách,“ vyjmenovali lákadla pořadatelé.
Připraveny budou i dvě soutěže, a to o nejhezčího dýňového bubáka. Toho může kdokoliv přinést na náměstí, vítězové budou vyhlášení v 17.30 hodin. Druhá soutěž je o nejlepší dýňovou dobrotu. Porota složená z odborníků i veřejnosti rozhodne o nejlepší slané i sladké dobrotě a ten, kdo ji uvařil, dostane zajímavou cenu. Všechny dobroty budou k dostání na stáncích, a tak ochutnat bude moci každý. (zak)


16.10.

V lázních zazní písně Karla Hašlera

Jeseník – Zrcadlový sál jesenických lázní rozezní v pondělí 16. října nestárnoucí písně z dílny Karla Hašlera. Posluchačům je bude servírovat sólista Národního divadla v Praze Karel Šedivý. Koncert začíná v sedm hodin večer, vstupné je 60 korun. (zak)

Autor: Redakce

9.10.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Zemědělství, lesnictví a vodní hospodářství - Zemědělství, lesnictví a vodní hospodářství 13 500 Kč

Pomocní pracovníci v zahradnictví Zahradní dělník/ce. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13500 kč, mzda max. 14000 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: Jedná se o okopávání rostlin, odrývání sazenic, zalévání, sběr plodů, stříhání keřů, pletí, sázení nových rostlin. Zaměstnanecké výhody: příspěvek na obědy. Prac. doba od 7:30 do 15.00 hod. Kontakt: osobně na pracovišti PO-PÁ 7.30-14.00, telefonicky, e-mailem.. Pracoviště: Sempra praha a. s. - šlechtitelská stanice velké losiny, Rudé armády, č.p. 330, 788 15 Velké Losiny. Informace: Jana Holbíková, +420 583 248 364.

Výroba - Výroba Lakýrníci 16 500 Kč

Lakýrníci automobilů a jiných vozidel Lakýrník – přípravář/stříkač/dokončovač v Parsu. Požadované vzdělání: bez vzdělání. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16500 kč, mzda max. 22000 kč. Volných pracovních míst: 6. Poznámka: Co u nás budete dělat a co k tomu potřebujete? , - jako lakýrník - přípravář budete tmelit, brousit, maskovat. K tomu potřebujete zkušenosti s potahováním a lepením velkých i menších ploch a přesných hran., - jako lakýrník – stříkač budete stříkat vysokotlakem AIRMIX a AIRLESS, rozpouštědlovými i vodou ředitelnými barvami na velkých i malých plochách., - jako lakýrník - dokončovač budete provádět drobné povrchové opravy/retuše laku (štětcem, válečkem). Zkušenosti s retušemi pomocí sprejů a lakovacích pistolí a s leštěním výhodou. , , Je k tomu nutné vzdělání v oboru lakýrník?, - ne! Rádi vás zaučíme! , - dosavadní praxe v lakování velkou výhodou., , Co za to nabízíme?, - zázemí stabilní a prosperující firmy, podporující a férový přístup, - odpovídající finanční ohodnocení, - široké spektrum zaměstnaneckých výhod (5 týdnů dovolené, 900 Kč měsíčně na penzijní připojištění, 1500 Kč za přispění k plnění plánu výkonů, příspěvek a kulturní a sportovní aktivity, dotované stravování v prostorách společnosti, zvýhodněné pojištění odpovědnosti a mobilní tarif...), - nástup ihned nebo dle dohody, - pracovní doba od 6.00 hod do 14.30 hod., , Kde se hlásit?, Pars nova a.s., člen skupiny ŠKODA, Marcela Jedličková, Žerotínova 1833/56, 787 01 Šumperk, Mail: marcela.jedlickova@skoda.cz, telefon: 583 365 573 nebo 545. Pracoviště: Pars nova a.s., Žerotínova, č.p. 1833, 787 01 Šumperk 1. Informace: Marcela Jedličková, +420 583 365 573.

Technika a elektrotechnika - Technika a elektrotechnika Mechanik opravář, 20 000 Kč

Mechanici a opraváři elektronických přístrojů Mechanik - elektronik (74210). Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: Pracovní náplň: , - samostatná práce (po zapracování) při opravách DTL a TTL obvodů (opravy pulzních měničů, zdrojů regulační techniky kolejových vozidel), - pracvoní doba od 6.00 hod. do 14.30 hod., Požadujeme:, - ÚSO nebo SO obor elektro, - znalost vyhl. č. 50/78 Sb. § 6, - základní orientace v komunikačních a informačních technologiích, - stručný profesní životopis, - nástup ihned nebo dle dohody, , Nabízíme:, - zázemí stabilní a prosperující firmy, - odpovídající finanční ohodnocení, - možnost seberealizace, profesního růstu a dalšího vzdělávání, - náborový příspěvek, - týden dovolené nad rámec zákona , - dotované stravování v prostorách společnosti, - příspěvek ve výši 1500,- Kč měsíčně za efektivní využití pracovní doby, - příspěvek na penzijní připojištění ve výši 900,- Kč měsíčně, - příspěvek na sportovní a kulturní aktivity formou poukázek Flexi Pass, - příspěvky při významných životních a pracovních výročích, - další zaměstnanecké benefity, , , Kontakt:, Marcela Jedličková, E-mail: marcela.jedlickova@skoda.cz, tel.: 583 365 573, Úřední hodiny pro uchazeče:, Úterý od 8.00 hod. do 10.00 hod., Čtvrtek od 12.30 hod. do 14.30 hod., Uchazeč musí doložit profesní životopis. Pracoviště: Pars nova a.s., Žerotínova, č.p. 1833, 787 01 Šumperk 1. Informace: Marcela Jedličková, +420 583 365 573.

Výroba - Výroba Manipulační dělníci ve výrobě 19 000 Kč

Manipulační dělníci ve výrobě Manipulant/ka. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 19000 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Změna podmínek VM. Osobní kontakt; ŘP "B" nutný, ŘP "T" výhodou. Průkaz obsluhy VZV výhodou. Manipulace s břemeny, dobrý zdrav. stav. Vhodné i pro absolventy. Podnikové stravování. Prac. doba od ranní/odpolední od 6:00 do 14:00 hod., od 14:00 do 22:00 hod. Kontakt: osobně na pracovišti PO-PÁ 6-14.00 hod.. Pracoviště: Spektra - is s.r.o. - prac., 789 62 Olšany u Šumperka. Informace: Ivo Skokan, +420 583 384 744,583 384 745.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Zlato mu o kousek uniklo, vzpěrač Ladislav Pliska ale v Maďarsku získal pěkné druhé místo.

Šumperský vzpěrač Pliska se stal vicemistrem Evropy

Brazilská fanynka. Fotbalové MS Rusko 2018
10

Krásky z Brazílie, Kostariky i Evropy? Vyberte nejhezčí fanynku skupiny E

Vrabcová Nývltová v Olomouci zazářila. Padl i rekord trati

Mattoni 1/2Maraton Olomouc má za sebou velmi vydařený ročník. Alespoň co se týká dosažených časů elitních vytrvalců. Za chladného a větrného počasí překonal Keňan Stephen Kiprop čtyři roky starý traťový rekord. Zazářila i nejlepší česká běžkyně Eva Vrabcová Nývltová.

Krásné ženy z Argentiny, Nigérie a Evropy. Vyberte nejhezčí fanynku skupiny D

Fotbalové mistrovství světa v Rusku neprovázejí jen nádherné útočné akce a góly, ale i krásné ženy na tribunách či ve fanzónách. Do konce června vám budeme nabízet nejsympatičtější fanynky týmů z každé skupiny. Můžete hlasovat pro vaši favoritku, vítězky pak postoupí do finále, v němž se „utkají“ o pomyslný titul Miss šampionátu.

Historicky první jaderná svatba a od císařpána k bolševikům: zhlédněte videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pátek 22. června 2018.

Při srážce náklaďáků se zranili dva lidé

Dvě zraněné osoby a škoda za sto padesát tisíc korun je bilance dopravní nehody, která se odehrála ve čtvrtek 21. června dopoledne v Mostkově, místní části Oskavy. 

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT