VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Janek Ledecký se zastaví v Šumperku. Zábřeh čeká operetní bestseller

Šumpersko a Jesenicko - Podívejte se, kam můžete v následujících dnech vyrazit za kulturou na Šumpersku a Jesenicku. 

13.12.2016
SDÍLEJ:

Janek Ledecký.Foto: DENÍK/Jarmila Kuncová

13.12.

Výstava ukáže betlémy z krajky

Zábřeh – Poslední letošní vernisáž v kině Retro uvede v úterý 13. prosince výstavu s názvem Kouzlo nití. Výstavu paličkované krajky, krajkových betlémů a patchworku do Zábřehu přivezou členky Mohelnického spolku ručních řemesel.

Program vernisáže bude navýsost zajímavý – pro návštěvníky budou připraveny ukázky paličkování, módní přehlídka a navíc si každý bude moci zakoupit zajímavý vánoční dárek v podobě originálního rukodělného výrobku. Galerie zábřežského kina se otevře v 17 hodin, vstup na akci je volný. (zak)

13.12.

Doris zve na besedu se zlatými atlety

Šumperk – Setkání s medailisty mistrovství světa v atletice veteránů připravilo volnočasové centrum Doris v G-klubu s Sadech 1. máje v Šumperku.

Na besedě, která se koná v úterý 13. prosince od šesti hodin večer, přislíbila svou účast Jarmila Klimešová, Zuzana Pumprlová, Květoslav a František Vykydalovi a Milan Serafin. Vstup na setkání je volný. (zak)

13.12.

O koledování se podělí děti

Mohelnice – Žáci Základní umělecké školy a mateřinek v Mohelnici se postarají o program Koledování pod vánočním stromem, které se koná v úterý 13. prosince na náměstí Svobody.

Od tří hodin se postupně představí žáci ZUŠ, Holubičky MŠ Hálkova, Pomněnky MŠ Na Zámečku a hudební kroužek ZŠ Mlýnská. Občerstvení bude zajištěno. (zak)

14.12.

Janek Ledecký se se svým turné zastaví v Šumperku

Šumperk – Klasické vánoční skladby, ale i největší hity – to je program, se kterým populární zpěvák Janek Ledecký dokáže vždy před Vánocemi vyprodávat sály v Česku. Na sklonku letošního roku vrátí do českých měst po dvacáté. Při této příležitosti zavítá ve středu 14. prosince také do Šumperka spolu se smyčcovým kvartetem.

Navíc letos uplyne i 20 let od vydání alba Sliby se maj plnit o Vánocích a devět dalších.

„Pamatuju si to úplně přesně. Vydavatelská společnost po mně chtěla skladbu na vánoční kompilaci. Řekl jsem, že abych ji napsal, potřebuju nejdřív tu vánoční atmosféru znovu prožít. V srpnu za mnou objednatelé dorazili na chalupu. Bylo asi třicet stupňů a oni mi nosili vinné střiky tak dlouho, dokud jsem písničku Sliby se maj plnit o Vánocích nenapsal," popsal s úsměvem Ledecký, kterého dvacetiletý zájem o jeho koncerty těší. Bývají totiž často dlouho dopředu beznadějně vyprodané.

Vánoční koncert začíná v sedm hodin večer ve velkém sále domu kultury. Vstupenky lze zakoupit v ceně 270, 320 a 370 korun. (zak)

14.12.

V muzeu budou tvořit děti i dospěli

Šumperk – Na adventní tvoření společně s Krysáky láká Vlastivědné muzeum v Šumperku. Dílničky se otevřou ve středu 14. prosince od 9 do 16 hodin.

„Přijďte se seznámit s vánočními tradicemi evropských zemí a zkusit si vytvořit například papírový svícen nebo hodnou italskou čarodějnici Befanu. Naučíme návštěvníky vánoční pozdrav v několika cizích jazycích a chybět nebudou ani vánoční ozdoby, které si budete moci vyrobit spolu s postavičkami krysáků," zve na akci mluvčí muzea Eva Šebestíková.

Potvrdila, že pro rodiče i děti bude připraven vánoční punč. Vstupné je 40 korun, děti do 3 let zdarma. (zak)

14.12.

Zábřežské muzeum láká na vánoční atmosféru

Zábřeh – Vánoční atmosféru mohou přijít nasát od středy 14. do soboty 17. prosince návštěvníci minigalerie zábřežského muzea.

Dospělí zájemci budou moci načerpat vánoční inspirace a pro nejmenší bude připraveno čtení štědrovečerní pohádky. Vstupné je 10 korun, děti do 6 let zdarma. (zak)

16.12.

Festival bude patřit rock and rollu

Adolfovice – Velkou premiéru zažijí v pátek 16. prosince Adolfovice koná se zde rock and rollový festival SOS XMAS.

Rock and roll je hudební žánr a životní styl, který ovlivnil milióny lidí po celém světě. Mezi ně se řadí i organizátoři festivalu SOS, kteří chtějí ve vánoční čas potěšit milovníky této muziky, proto přicházejí s SOS XMAS.

„Debutový ročník SOS XMAS se odehraje v prostorách u restaurace LAMA v Adolfovicích, tedy pouhé dva kilometry od Jeseníku. Nabídne kvalitní kapely. Originální a žánrově pestrý program zahrnuje sestavy kapel z bližšího i vzdálenějšího okolí," lákají na festival pořadatelé.

Na punk rockovou strunu zahrají ústečtí Existence nové doby, rockabilly a psychobilly představí krnovští Rockin´ Jackals. Z Opavy přijedou představit svůj grunge Germ a celý večer uzavře metalcore v podání We are the Motion z Hanušovic, kteří letos v září vydali své debutové album Nameless.

SOS XMAS nabídne návštěvníkům také speciální fotokoutek, originální projekt SOS TV pouze pro návštěvníky události a prodej unikátní kolekce merchandisingu SOS. Vstupenky na estival jsou k dispozici v Minipivovaru Jeseník. (zak)

17.12. soutěž

Herci přivezou do Zábřehu operetní bestseller

Zábřeh – Do Zábřehu dorazí václavovští ochotníci představit operetní bestseller plný lidového humoru a známých písniček. Stane se tak v sobotu 17. prosince od 17 hodin v sále kulturního domu.

Už ve třicátých letech minulého století z jeviště poprvé zazněly šlágry Venoušku, Venoušku, to se dělá, Na tý louce zelený roste babyka nebo Já bych chtěl mít tvé foto vtipně začleněné do příběhu o tom, co se stane, když nová majitelka zděděného panství pozve ke spolupráci potrhlého profesora a nad to se zamiluje do svého zaměstnance.

Populární příběh letos zpracovali, pod vedením režiséra Josefa Kőniga, divadelníci ze spolku Václav. Významně jim vypomohla i živá kapela. S chytlavými melodiemi a skvělými hereckými výkony se v Zábřehu v hlavních rolích představí Jiří Matějček (alternuje Vilém Kohoutek), Eva Grúzová, Jan Basler (Tomáš Šíp), Nikola Rojdovský, Martin Bureš, František Giesel (Stanislav Melichar) nebo Ctirad Bartoň.

Vstupenky v hodnotě 100 korun jsou již v prodeji. Majitelé divadelního předplatného na rok 2017 zaplatí za vstup symbolickou desetikorunu, u pokladny se však musí prokázat abonentskou kartičkou. (zak)

17.12.

V Sudkově oživne betlém

Sudkov – Betlém, ve kterém se místo figurek budou pohybovat reálné postavy, připravuje na sobotu 17. prosince obec Sudkov. Divadelní provedení betléma se uskuteční na Malé Straně od 16 hodin.

K vidění budou živá zvířata – velbloud, ovečky či oslíci, na kterých se budou moci povozit malé děti. Na prostranství bude již od dvou hodin odpoledne připraven malý jarmark se zabíjačkovými dobrotami, v nabídce budou ruční výrobky a občerstvení. Zájemci si budou moci odnést i Betlémské světlo. (zak)

17.12.

Šumperský sbor zve na vánoční koncert

Šumperk – Tradiční vánoční koncert Šumperského dětského sboru proběhne v sobotu 17. prosince v 16 hodin v Domě kultury Šumperk. Posluchače čeká pestrý program písní, které souznějí s předvánočním časem.

Vedle známých jmen hudebního světa, jako je Adam Michna z Otradovic, Georg Friedrich Händel či John Reading, se v programu objeví také díla současných autorů – Jan Hanuš a Xabiera Sarasoly. Stranou nezůstanou ani vánoční zpěvy mnoha evropských národů včetně nejznámějších koled v úpravách osvědčených autorů.

Vystoupí koncertní sbor Motýli spolu se třemi mladšími odděleními, Růžovými dětmi, Barevnými dětmi a Plameňáky. Program oživí řada instrumentalistů i sólistů z řad sborových dětí. Lístek, jehož cena je od 50 do 70 korun, je možné zakoupit v Informačním centru Šumperk na Hlavní třídě. (zak)

17.12.

Vánoční koncert je v režii Smolařů

Mohelnice – Nejen příznivci trampské hudby jsou zváni na Vánoční koncert kapely Smolaři. Ta zahraje své nejznámější skladby v sobotu 17. prosince od šesti hodin večer ve velkém sále Domu kultury v Mohelnici.

Jako host vystoupí slovenská kapela Vodopád, které pokřtí své nové album. Vstupenka stojí 180 korun. (zak)

18.12.

V Zábřehu přivolají Vánoce zvonečky

Zábřeh – Společným zvoněním na zvonečky a rolničky přivolají letos vánoční svátky v Zábřehu. Stane se tak na tradičním vánočním jarmarku o Zlaté neděli 18. prosince.

„Nejen děti, ale i dospělé zveme před pódium vedle vánočního stromu u zámku, kde v 16 hodin společně symbolicky zahájíme období vánočních svátků. Věříme, že se lidí se zvonky či rolničkami sejde co nejvíce, aby nás bylo pořádně slyšet," zve za pořadatele Zdeněk David ze Zábřežské kulturní.

Zatímco Masarykovo náměstí obsadí trhovci s nabídkou rozmanitého vánočního sortimentu již od časných ranních hodin, kulturní program na pódiu odstartuje ve 14 hodin.

Vystoupí v něm žesťový kvintet dechového orchestru ZUŠ Zábřeh, zábřežští Trubači, přerovská folková skupina Špunt a kapela Atom, která zahraje vánoční koledy v netradičním rockovém balení. Atrakcí, která jistě vzbudí – stejně jako v loňském roce – pozornost, bude dřevěná zvonička se zvonem z kostela sv. Bartoloměje.

Novinkou letošního jarmarku bude projekce příběhů Vlka a Zajíce, legendárních postaviček z ruských animovaných filmů, kterou pořadatelé nabídnou v teple Galerie Tunklův dvorec hned po skončení společného zvonění.

„Série příběhu Jen počkej, zajíci! jistě zaujme i dospělé návštěvníky, kteří si rádi zavzpomínají na populární večerníčky vysílané v bývalém Československu. Projekci doplní také tvůrčí dílna, která dětem nabídne zejména výtvarné aktivity," popisuje David.

Také letos bude možné odnést si z vánočního jarmarku nejen drobnost pod stromeček, ale i Betlémské světlo, které budou ve svém týpí nabízet zábřežští skauti. (zak)

18.12.

Na jarmarku nabídnou i polévku

Jeseník – Na zlatou neděli 18. prosince obsadí Masarykovo náměstí v Jeseníku trhovci, hrát bude i muzika.

Stánky budou otevřené od 9 do 17 hodin. Revivalová kapela začne hrát největší šlágry od 10 hodin, návštěvníci budou moci u trhovců nakoupit vánoční dárky pro své blízké nebo si pochutnat na sváteční polévce. (zak)

18.12.

Markovička připomene lidové zvyky

Postřelmov – Poslední adventní neděli 18. prosince si budou moci lidé v Postřelmově připomenout společně s folklorním souborem Markovička.

V místním kulturním domě si zájemci budou moci od 14 hodin upéct pod vedením mistra pekaře perníčky, v 16 hodin pak vystoupí Markovička. (zak)

19.12.

Eva Pilarová zazpívá v Jeseníku

Jeseník – Se svým vánočním turné se zpěvačka Eva Pilarová zastaví v pondělí 19. prosince v Jeseníku. Na večeru plném předvánoční pohody nabídne světové melodie společně s klasickými českými koledami.

I když je program laděn čistě vánočně, během koncertu zazní i největší hity Evy Pilarové včetně Montyho čardáše, Tureckého pochodu a mnoho dalších. Jako hosté koncertu se začátkem v sedm hodin večer, vystoupí domácí Dětský pěvecký sbor Zvonky. Vstupné v předprodeji je 290, v den konání 390 korun. (zak)

Autor: Redakce

13.12.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Hledáme OBCHODNÍKA DISTRIBUCE do týmu regionálních deníků

Ilustrační foto

Opilý řidič s kamionem kličkoval po dálnici

Závody i muzika. Na Dolní Moravě zahajují lyžařskou sezónu

Už v sobotu se slavnostně otevře Relax & sport resort Dolní Morava. Pracovníci skiareálu tak oficiálně zahájí zimní sezónu.

Čtyřicet lidí hledalo nezvěstného pacienta

Po třiatřicetiletém pacientovi léčebny v Bílé Vodě pátrali v úterý 12. prosince policisté, hasiči i horská služba. Muž odešel v odpoledních hodinách na procházku, když se ale po dvou hodinách nevracel, začal se po něm personál léčebny shánět.

Rozloučili jsme se

Týdenní informační servis pohřebních služeb ze Šumperska a Jesenicka.

Koledy zněly z rozhledny, u kostela i v internátu

Zpěv koled zněl ve středu 13. prosince na osmnácti místech Šumperska a Jesenicka. Lidé si v rámci akce Česko zpívá koledy pořádané Deníkem přišli známé melodie zanotovat na rozhlednu, na náves nebo ke kostelu. Přidali se i středoškoláci na internátu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT