V centru pozornosti budou nejen současní, ale i bývalí členové a vedoucí jesenického hudebního uskupení. Kulatiny s nimi přijede oslavit i současná špička české dechové a symfonické hudby. Tolik významných osobností na jednom koncertu jako v Jeseníku je k vidění jen výjimečně.

„Kromě bývalých a současných dirigentů Martina Blechty, Milana Domese, Františka Mecha, Tomáše Uhlíře a zakladatele Vladimíra Vraňovského se jako hosté představí hned několik významných skladatelů a dirigentů z celé České republiky – Mojmír Bártek, Karel Bělohoubek, Karel Bria, Jiří Čaňo, Lucie Možná, Aleš Podařil a Evžen Zámečník,“ připomenul exkluzivní hosty umělecký vedoucí jesenického souboru Tomáš Uhlíř.

Na jubilejní koncert orchestr nacvičil skladby, které psaly jeho historii, ale i skladby sólové a několik kusů z repertoáru uslyší publikum premiérově. Koncert začíná ve 14.30 hodin.

Jesenický orchestr patří vedle orchestru z Krnova ke špičce mládežnické symfonické dechové hudby v České republice. Za svou kariéru uskutečnil přes 1100 koncertů a absolvoval nespočet výjezdů do téměř všech zemí Evropy i do exotických krajin, jako jsou Tunisko nebo Mexiko. Vyhrával také prestižní české i evropské soutěže.

Za dobu jeho existence souborem prošlo 360 muzikantů, z nichž někteří dosáhli prestižních postů. Členství orchestru se může objevit v životopise například u českého honorárního konzula v Mexiku nebo u jednoho z poradců šéfa Microsoftu Bila Gatese.

Na slavnostní koncert naváže od 20 hodin muzikantský bál s kapelami Stříbrňanka a Styl.